#Rookiemomsquad

Okuduğunuz makalelerin arkasındaki harika annelerle tanışın. Eğer bir şey gerçekten yankılandıysa, bunları aşağıdaki bloglarında ve sosyal medya kanallarında takip etmekten çekinmeyin.

#Rookiemomsquad

Kelsey- fotoğrafçı annesi

Kelsey’in harika fotoğraf bloguna göz atın ve/veya onu Instagram  ve Facebook’ta takip edin.

TRICIA- KENDİ BAKIM MOM & EMATİYAL OPTİMTER

Tricia’nın muhteşem bloguna göz atın ve burada joyolog markası hakkında her şeyi öğrenin ve/veya Instagram, Facebook ve Twitter’da kontrol edin

Rejima reçete anne

Regina’nın fantastik tariflerinden daha fazla göz atın, burada yemek blogunda ve/veya onu Instagram, Facebook ve  Twitter’da takip edin

Jessica- Homeschool Anne

Jessica’nın bloguna buradan göz atın ve/veya onu Instagram, Facebook ve Twitter’da takip edin.

Sarah- Doğa Seven Anne

Sarah ve sevimli famını blogunda buradan takip edebilir ve/veya Instagram’da ve Facebook’ta takip edebilirsiniz.

Ashlee- Uyku Danışmanı

Ashlee’nin hizmetlerini buradan kontrol edebilir ve/veya Facebook ve Instagram’da Sleepwise Consulting’i takip edebilirsiniz.

Nia- Seyahat Anne

Blogunda seyahat ederken Nia ile birlikte takip edin ve/veya Instagram, Facebook, Twitter’da onu yakalayın.

Claire- Money Savvy Mom

Claire’i buradaki blogunda takip edin ve/veya Instagram ve Twitter’da takip edin.

Robin-Sertifikalı Laktasyon Danışmanı

Mama koçundaki Robin’in hizmetlerine göz atın ve/veya Instagram ve Facebook’u takip edin.

Janet- Crunchy Anne

Janet’i blogunda,/veya Instagram ve Twitter’da takip edebilirsiniz.

Harmony- Koç/ Mesleki Terapist, M.A., OTR/ L -Â Yakında!

Lisa-Wellness Mom- Yakında!

Nikki- Latina Anne- Yakında!

Yogibaby’yi sevdim, ancak Yoga için Değil {Rookie Mommies Zorluk#7#

Zorluk: Bir Bebek Yoga Sınıfına Git

Yeni bir anne olarak sahip olduğum en büyük endişelerden biri Weston’u Yüksek Dünyaya götürmek. Ona cevap veren insanlar konusunda biraz endişeleniyorum; Eğer ağlıyor, aç ya da değiştirilmesi gerekiyorsa, henüz tüm protokolü tam olarak anlamıyorum ve bu göz korkutucu olabilir. Ancak, bulduğum gibi, çaylak anne zorluk #7’yi tamamlarken, bebekle bir yoga sınıfına gidin, bu dünyada sadece bebekler için yapılmış yerler var ve yeni ebeveynler bu yerlilerden yararlanmalı.

Lise ile yoga yaptıktan sonra, Weston’u bir bebek sınıfına götürmekten endişe duydum. Absolute Yoga’da bir yogibaby sınıfına gitmeye karar verdik; İyi arkadaşımın yanı sıra dört aylık bebek kadını bizimle birlikte geldi ve ne bekleyeceğimizden gerçekten emin değildik.

Yoga zamanı!

Sınıf küçüktü ve bebeklerin çoğu Weston’un yaşındaydı. İlk kez çok fazla bebek vardı, aynı zamanda etrafına baktığını, izlediğini, izlediğini ve hatta diğerleriyle göz atmasını sağlamaktan heyecan duydum.

Sınıfa bebekleri ısıtarak ve kendilerini rahat hissettirerek başladık. Weston oyundu ve beni kollarıyla ve bacaklarıyla oynamayı seviyordu. Risksiz ve kendilerini güvende hissettiklerinde, MAMA’lar germe yanı sıra güneş selamlama yaptı. Weston’u benimle birlikte olması eğlenceliydi! Ne yazık ki, günlük yaşamda olduğu gibi, kendi bedenime fazla ilgi göstermediğimi belirtmekten pişmanım, neye baktığını ve ne düşündüğünü merak ettiğini görmek çok telaşlı oldum.

Sınıf, bebek zamanının yanı sıra büyük bir anne ritmi vardı. Bazı şarkılar söyledik, aynadaki bebeklerle bazı kol antrenmanları yaptık (bundan bir tekme attı!) Ve hatta bazı AB çalışmaları bile bitleri entegre etti. Weston’un davranışından çok memnun oldum. Hatta eğitmenin konuştuğunda ne belirttiğini görünce bile (bir öğretmenin oğlu, ne diyebilirim?!).

Ama işte sır ”

Ancak, sınıfın en iyi yanı, sadece anneler olmamız gereken esneklikti. Bir bebek ağlarsa, onları besledik. Bir bebeğin bir değişikliğe ihtiyacı varsa, değiştik. Bir bebeğin sadece durması gerektiğinde tutulması gerekiyorsa, tutuldu. Kimse yargılamadı. Kimse bakmadı. Birbirimize gülümsedik, birbirimize iltifat ettik. Anne savaşları veya savaşları yoktu. Sınıfa yaklaşık kırk beş dakika içinde, alan tüm bebeklerden bir araya gelerek genel bir ağlama ile yüksek sesle yükseldi. Hepimiz oyuncakları, şişeleri, göğüsleri, çocuk bezlerini ve annemizi çırptık. Kimse birbirlerine göz atmadı. O odada aptal anne olmak için risksizdik.

Yoga hayranı olmasanız bile, bir bebek yoga dersine son derece öneriyorum, çünkü size bir sır söyleyeyim: Yoga ile ilgili değil. Mükemmel büyük dünyada evde olduğunuz anne olmak sakin bir duygu ile ilgilidir. Şimdi, eğer bu özgürlük kadar manevi değilse, ne olduğunu anlamıyorum!

PS. Birisi biraz yoga dışarı çıktı!

Henüz anne ve bebek yogasını denediniz mi?

[Fotoğraf kredisi: Olivia Howell – Tüm hakları saklıdır]

52 düzenli çaylak anne zorlukları ile çok daha fazla bebek aktivitesi bulun.

Zaten katılıyorsanız, birbirimizi alkışlayabilmemiz için #ROOKIEMOM’ları Instagram veya Twitter’da kullanın.

Aşk ya da SHOVE: Sıka torbası yapım istasyonu

Bazen küçük olanlarını hareket halindeyken besleyen bebek maması üreticileri, Infantino tarafından bu sıkma istasyonu tarafından benim kadar ilgi çekici olabilir. Tüm lanetleri püre yiyecekleri yeniden kullanılabilir torbalara almak için çıkarmak için tasarlanan mekanizma, ebeveynlerin ev yapımı bebek mamalarının gruplarını yeniden kapatılabilir gıda torbalarına daldırmasını sağlar.

Bu ürün şirketin web sitesinde 24,99 $ ve Amazon.com’da 19.48 $ ‘dır. (Satış Ortaklığı Link.) Amazon’da 50 sayımlı bir kutu ek sıkma torbası 16,99 dolar.

5 Kendinize daha nazik olmak için yöntemler

Kendinize karşı nazik olmanın iyi, biraz hoşgörülü ve saçma olduğu tipik bir yanlış kanı, ancak buna inandığınızda tam tersi, kendinize olduğunuz daha nazik , sizden çok daha fazla kabul etmek, çok daha fazla enerji ve başkaları için sahip olduğunuz zamanın yanı sıra hayatınız daha mutlu olabilir.

Bu, hatalarınızı kabul etmediğinizi göstermez (biz insanız, hepimiz onları yapıyoruz), üzgünüm veya büyümek. Bu asla durmayacak (umarım). Sadece kendinize en iyi arkadaşınız gibi, empati ve sevgi ile davranmaya başlayacağınızı gösterir.

İşte benim ipuçlarım, kendime ve diğerlerine karşı daha nazik olmama yardımcı olan şeyler:

1. Hissedinceye kadar sahte

Bu çok önemlidir, çünkü kafanızdaki olumsuz sesler (hepimizin var) pozitiflikten dövülmesi gerekliliği. Bu basit bir şey değil, ancak daha fazla şey kabul ettiğiniz, sahip olmayı tercih edemeyeceğiniz (örneğin güven eksik) normal, yaygın, tamam, onlardan korkmayı bırakıp olumlu kanalize edebileceğinizdir.

Örneğin, ortaklığınızı kıskanıyor ve yaptıklarını yapmak istiyor musunuz? Sorun değil, kıskançlık tipiktir sadece gelişimini kıskançlığa bırakmamaya çalışın. Eğer öyleyse, duyguyu değiştirirse de değiştirin. Başkalarının başarısı sizi de etkilemesine izin verin. Sizi taahhüt ediyorum, bunu çok daha fazla yöntem ederseniz, her zamankinden çok daha güçlü ve çok daha güçlü hissedeceğiniz kadar daha kolay olur.

Annem her zaman kardeşime aşıladı ve hayatımızı etkileyen bu akıllı sözler: ‘Her zaman daha akıllı insanlar olacak, çok daha çekici, daha zengin ve senden çok daha başarılı olacak, sorun değil Sen de olabileceğin en iyisi ‘.

2. EVET EVET

Genellikle yapamayacağınız zorlukları ele alarak zihninizi yeni olasılıklara ve maceralara açın. Boynuzlardan hayatı almak ve görevinizi veya yaşam planınızı değiştirip değiştirmediğini ‘sadece seçmek’ ilginçtir.

Hayat planları zaten aptalca, hayat size eğri küreleri atar ve kimse hatta ne yapacağını tahmin edemez. Bir film yapımcısı olduğumda modifikasyon kariyerlerine hiç inanmadım, ancak tam burada bir blogcu olarak, yaptığımı seviyorum.

Eğlenin, kendinizi itin, uyarın, tatmin olmuş hissedin- Yaşam yaşamak içindir.

3. Eyalet Hayır

Biliyorum, anladığımı anlıyorum, sadece ‘evet’ daha fazla ifade etmenizi söylediğimi anlıyorum, ancak ‘hayır’ ‘da da büyük sağlık ve sağlıklı yaşam için çok önemlidir. Hayır demek kötü bir şey bana inanıyorum, o kadar değişiklik bu yanlış anlama ideal. Gerçekte diğerleri dürüstlüğünüzü takdir edecek ve nerede durduklarını anlayacaklar.

Bir şeyleri tam olarak nasıl yönettiğiniz konusunda nazik olun (görgü masrafları hiçbir şey), ‘O öğle yemeğini yapmak, senaryoya bak, evcil köpeğinize bak, çünkü yapamam çünkü…’ – hepimiz kendimizi çok geriyoruz Gereksinim zaman aşımı, kendimiz için ailemiz, sadece ‘olmak’, bu yüzden yaptığınızdan emin olun.

Tabii ki, lütfen başkalarına yardım etmek için zaman ayırın, sadece aldığınız şeyle başa çıkabileceğinizden emin olun.

4. Affet

İnsanlar hata yapar. Hata yaparsın. Bu hatalardan keşfetmenin yanı sıra deneyin, ancak her zaman affetmeye çalışın (ve bu da kendinizi de gösterir) ve bırakın.

İnsanlar sizi üzdüğünde, intikam anlamsız, gereksizdir ve sizi üzenlerin seviyesine indirir. Çözmek için bir yöntem veya çok daha fazlasını keşfedin. Herhangi bir nedenle işe yaramayan arkadaşlıkların gitmesine izin vermek, sizi gerçekten yeni arkadaşlıklara açık bırakın.

Onlar ücretsiz zaman ve başkalarının sizden boşaltılabileceği enerji.

Bu, önemsediğiniz kişilerle ilgili sorunları gözden geçirmemeniz gerektiğini belirtmek gerekir, ancak deneyin ve mümkün olduğu yerde diğer bakış açısını da görün. Birçok insan ‘sizi elde etmek’ için dışarıda değil, kendi yaşamları hakkında sizinkiyle aşırı derecede uymak için çok daha endişeli.

Bir anlaşmazlığı aşamazsanız veya bir sorun yaratamazsanız, hayatınızla birlikte adım atın. Ancak demek istediğim, gerçekten adım at. Durmayın, dersleri keşfedin, hayat kısa.

5. Kim olduğunuzu kabul edin, değişmez

İnsanlar genellikle başkalarını değiştirmeyi ve denemeyi severler, arkadaşlığınıza veya kendi bagajlarıyla bağlantınıza gelirler ve kendilerini çok daha rahat hissetmelerini sağlamak için beklentilerini karşılamanızı isteyebilirler. Hayır. Kim olduğunuzu anlamak ve herhangi bir bireyin denemesine izin vermemenin yanı sıra, karakterinizi, kim olduğunuzun özünü değiştirmeye veya değiştirmesine izin vermemelidir. Eğer sizin için anlamıyorlarsa veya sevmiyorlarsa, sizin için değiller.

Herkes senden hoşlanmayacak ne de senden de hoşlanmayacaksın. Bunu kabul et.

Güçlü yönlerinizi bilin, zayıf yönleriniz üzerinde çalışın, büyük kendinizi yukarı kaldırın, ancak kim olduğunuzu tanımadığınız dereceye kadar kendi hype’inize inanmayın. İzle Of Önemli olanın yanı sıra kendi cildinizde harika hissedeceksiniz.

Her zaman yüksek sesle, konuşkan, akademik ve yaratıcı oldum. O benim. Özellikle yüksek kurumda, eğitmenlerim beni her zaman kendimin barışçıl bir versiyonuna dönüştürmeye çalıştı. Sonunda olduğu gibi hiç işe yaramadı, isyan ettim.

Kişiliğimi kullanmak, beni kurum (sevdiğim bir şey) veya tüm enerjimi spora yönlendirmeye çok daha fazla drama yapmaya motive etmek yerine, beni değiştirmeye çalıştılar. Onları affediyorum-No 4 (hatta geçen yıl eski kurumumda bir drama ödülünü yargılamaya geri döndüm).

Eklemek çok önemlidir, önerilen karakter yükseltmeleri, sesimin yanı sıra işe yaramadı ve karakter, kariyerimde olduğu kadar hayatta olduğum kimin büyük bir parçası oldu.

Bakın, kurumun bir dereceye kadar yönetmenin yanı sıra uygunluğu da anlıyorum, ancak eğitmenlerin en büyüğü çocukların kendileri olmasını sağlıyor, destekliyorlar ve destekliyorlar ve başarılı yetişkinlere dönüşen gençlerin üretilmesine yardımcı oluyorlar.

Neyse ki 6. tipim, üniversitede geçirdiğim zamanın yanı sıra 21 yaşında MA’mı aldığım gibi yaptı. Ailem ne de ben, kurumun kim olduğumu veya kim olacağımı mahvetmesine izin ver.

Önemli bir ders.

Paylaşmak istediğim çok daha fazlası var, aynı şekilde kendinize nazik olmanın iyi yemek yemeyi, yapabildiğiniz zaman egzersiz yapmayı, kendinize iyi hissetme olasılığını sağladığını belirtiyorum.

Aynı şekilde risk almayı, kendiniz için değişiklik yapmayı gösterir. İşini sevmiyor musun? Sevdiğiniz şeyi yapmak için yöntemlerde çalışın, çalışmaya geri dön (hatta yarı zamanlı), bir hareket düşünün, kendiniz için çalışın.

Kendi hikayenizde kahraman olun ve başkalarını suçlamayın veya sizi geri tutmalarına izin vermeyin. Küçük adımlar büyük bir değişim üretir.

Kendinize daha nazik olmaktan başlayabileceği kadar iyi olmak istediğiniz kişi olmayı başardınız.

Ben kendim gelişimde bir çalışıyorum, ancak sevdiğim bir şey, başkalarına da yardım etmek gibi, aynı zamanda bunun size yardımcı olduğunu umuyorum.

Teşekkürler

Vx

En çok satan kitabımı ciltsiz veya sesle satın alın

İlk kitabım, hayatta kalmanın yanı sıra işyerinde gelişmek için rehberim ve evde gelişmenin yanı sıra, bir dijital hizmetin nasıl üretileceği veya güvenle çalışmaya nasıl döneceğine dair içgörü kullanıyor.

MUMBOSS: Samimi Anne Hayatta Kalma Kılavuzu ve İşyerinde ve Evde Gelişme Kılavuzu (İngiltere 2. Baskı)

Amazon’da veya Audible’da mevcut

Çalışan Anne: Hayatta Kalma Rehberiniz yanı sıra işte ve House’da gelişme rehberiniz (ABD/Kanada Sürümü)

8 Eylül 2020. Şimdi Amazon’dan Satın Alın

Okuduklarınız gibi mi? O zaman neden Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve Instagram’da Vicki’ye uymuyorsunuz?

Asla bir gönderiyi kaçırmayın!

Yeni blog yayınlarımı, blog ipuçlarını, etkinlik davetiyelerimi, yarışmaları ve yeni kitabımla ilgili haberleri paylaştığım düzenli e -posta bültenim için DonvestMum’a abone olun. Kişisel verilerinizi asla üçüncü taraflarla paylaşmam.

FacebooktwitterpinteresTemailtumblrshare

Eşinizi Jog’a Gönder

Neredeyse dokuz aylık biriyle ilgili müthiş şey, muhteşem bir kafa yönetimi, “Beni bir bebek koşucusuna koyun ve bu şeyin ne kadar hızlı gidebileceğini görelim. ”

Partnerinizi koşu arabası ile kısa bir koşuya gönderin ve uyku, telefon görüşmeleri veya okumaya yetişebilirsiniz. Her türlü güvenlik ipucu için ilk seyahatten önce çocuk doktorunuzla incelediğinizden emin olun.

Bir bebekle değil, her ikisi de bir koşu için diğer yarımı göndermek için nihai zevk hatırlıyorum! Tam bir yarım saat uykuda (herkesi paketledikten sonra yol için biraz küçük waffle yaptıktan sonra) ve bacağımı sürünmeden pastırma yapmadan önce mutlu bir duşun yanı sıra uykudan sonra (yol için biraz küçük waffle yaptıktan sonra) vardı. Yay!

Bu senin 42. zorluğunuz (ve yatağınızı terk etmek zorunda bile değilsiniz)! beğeni mi yoksa itiyor mu? Bu yöntemlerin herhangi biriyle anlayalım:

Bebek açık yoldayken evdeki vahşi maceralarınızla aşağıda yorum yapın.

Facebook’ta bizimle bir fotoğraf paylaşın.

Hedefinizi Twitter veya Instagram’da adlandırın ve #Ookiemoms hashtag kullanın.

Veya kendi blogunuza yorumlarda bir bağlantı yayınlayın Bu zorluk hakkında yayınlayın.

Bunun için de bebek mi? Parisâtınız gibi davranın (üzgünüm, şimdi yataktan kalkmalısın, ancak Avrupa bekliyor) veya bir macera daha seçin.

PS Bu bebek arabası hakkında: Â diğer yarım ve ben ”” ”iyi, esas olarak O” ”dokuz yıldan fazla bir süredir Bob koşuşturucuları yönlendiriyor (6 kilitli tekerleğe sahip 6 ve 3 ile 3 Bob dönüşümü SE ile Döner tekerlek, farkı anlıyorum).

Kilitli doğrudan tekerlek, hızlı çalışmanızı sağlar; Ön tarafı kaldırarak köşeleri çevirmeniz gerekir; Hem orijinal koşu hem de açık havada görevleri çalıştıran önemli hayranlarıyız. Alec, son derece sözlü küçük çocuk günleri boyunca Holden’i dadı payına götürmek için kullandı.

Döner tekerlek, bir bebek arabasının bu rahat off-road güç merkezini metropol hayatına ve sıkışık yerlere getirmemizi sağlar. Bir elle bile köşelerde bile yönlendirilir. Sepet büyük bir boyuttur (bebek yığıldığında bloke edilir) ve benim büyüklüğümde gelmesini arzu ettiğim için yeterli rahat görünüyor. Bob SE, Alec veya ben koşmaya hazır olduğumuzda döner tekerleği konumda kilitlememizi sağlar. Tamam, üzgünüm, fışkırıyorum.

{Piyasadaysanız Bob Devrimi hakkındaki tüm değerlendirmemi okuyun}

Gençlerim bu konuda daha az saygısız olsaydı çok daha fazla yemek yapardım

Bir yemek hazırlamanın yerine getirilmesini seviyorum; Â yeni tarifler ve yemek kitapları denemek; Sağlıklı yemek yemenin yanı sıra. Öyleyse, “Çoğu geceye göre gerçekten yemek yapmak yerine Facebook’ta neler olup bittiğini görmek için bilgisayarımda neden saklanmayı tercih ederim?” Tüm şikayetlerden geçiyorum.

Bu, hiç denemeyi reddettiği Parm ile lezzetli ev yapımı makarna gerçek bir resmi. xo

Evinizde akşam yemeğinin nasıl göründüğünü anlamıyorum, ancak benimkinde üç tartışma senaryomuz var.

Gerçek Gıda Başarısı
Çok fazla denemenin yanı sıra hatadan sonra (aşağıya bakınız), Rookiedad Alec’in yanı sıra birçoğumuzun sevdiği birkaç ev yapımı go-to öğesine sahibim (iyi, herkes ama üç yaşındaki çocuk): Tamale Pie, Teriyaki Salmon , kümes hayvanları parmesan, veya spagetti ve köfte. Oyunumdaysam, cadı saatinden önce hazırlıktan birkaçını yapabilirim ya da bir hafta sonu akşamı büyük bir aşçı için mutfak alanında bir araya gelebilirim. Bunlar harika geceler.

Gerçek Gıda Başarısız
Daha sık görünüyor, yeni bir tarif deniyorum ve en az bir kişi gözle görülür bir şekilde tiksinti. Bu gece çok çirkin olan ev yapımı harika bir patates ve siyah fasulye güveç yaptım, çocuğum, “Böyle görünen bir şeyi tatmak zorunda olduğumda, sinirimi kaybetmeden önce gerçek bir şekilde yapıyorum” paylaştı. Uhh, teşekkürler çocuk.

Dün gece, oldukça gevrek ve garip ortaya çıkan lazanya ruloları oldu. Kocam sessizce yedi, ancak beni vurdu, “Denediğin için teşekkürler bebeğim, en iyisisin, ancak bir dahaki sefere bu kadar uzun süredir açığa çıkarılamaz mısın?” Sözsüz bir şekilde arkaya cevap verdiğimde, “Endişelenme, bir dahaki sefere olmayacak!”

Çocuk yemek
Enerji veya malzemelerim olmadığında, dondurucuya başvuruyorum. Fıstık ezmesi veya (organik) kümes hayvanı bitleri ile (organik) waffle hizmet ettiğim gecelerde dinozorlar gibi şekillendirilmiş, çocukların şikayet etmeden yiyeceğini anlıyorum. Ancak * genel bir kaybeden gibi hissediyorum. Gerçek yiyecekleri hazırlamak için tüm yaratıcı kısayollarım nereye gitti? Tabii, kendimi biraz gevşetmeliyim, ama aynı şekilde June Cleaver olmalıyım, bu yüzden gevşek.

***

Arkadaşım Wendy, Washington Post’un bu göz açıcı gönderisini paylaştı, Â ortaya çıkarıldı: İnsanların daha fazla yemek yapmasını tam olarak nasıl hale getirilir? Yiyenlerin daha az homurdanmasını sağlayın. Suçun en az birkaçı mega genç gıda endüstrisine geri atıldı. Tek inanabileceğim “Evet, gerçekten evet!”

Emily Post’un görgü kurallarının 18. baskısının ortak yazarı Daniel Publish Senning, “Eğer sürece katılmıyorsanız, her zaman bir eleştiri sunmak için ayakta durmuyorsunuz” diyor. “Anlamlı bir şekilde katılmayı teklif edin: Yemek yapmıyorsa alışverişin yanı sıra planlama ve alışveriş.”

Ve o zaman bile, dikkatli olun. “İltifat sandviç” ”Övgü, eleştiri, övgü” ”uygun olurdu. Her zaman söyleyebileceğiniz bir şey var, sizin adınıza hizmet verdikleri zaman için birine teşekkürler. ” Ayrıca, “bir çözüm var.” Kremalı ıspanak umurumda değil mi? Karnabahar kavurmayı denemek için gönüllü olun.

Birisi olduğunda yapmadığınız şey ”“ büyük olasılıkla hoşunuza giden biri ”” sizin için bir yemek yaptı. Sadece yapma.

Amazon ile yakıtlı bir umutluluk anında, bu makaleden etkilenen bit kaba hane halkının bir kopyasını aldım. Kitapta, yemekler çok daha fazla şükran gösterene kadar yemekler kayalardan çok daha iyi olamaz. Umarım mesaj hepimizi ovar.

Yemek pişirmenin yanı sıra yemenin yanı sıra, neyi sevdiğimizi ve ahududu üflemeye başvurmadan ne yapmadığımızı keşfedebileceğimiz risksiz bir atmosfer olmasını istiyorum.

5 Kırmak için Bloglama Politikaları

Kurallar, Kurallar, Kurallar. Abs, yaratıcılıkla ilgili olduğunda, bloglamaya ve ötesine senaryo yazması, içgörü, destek ve ilham için olağanüstü faydalıdır, ancak kurallar, arkadaşlarım kırılmak üzere yapıldı.

Yaratıcı dahiler (bu arada hepimiz çok) yeni bir çığır açar, tam olarak bunu yaparak sanat yaratın (görsel ve yazılı kelime), tahıllara karşı, sınırlamalar altında gelişmek (zaman, finansal, araçlar) ve onların Kendi ses/arzular/dünyada görüş ve bloglama bunu yapmanın en iyi yoludur.

Neden? Platformunuza sahip olduğunuz için (eğer değilse, kendi kendine barındırılan pronto alın, bu kırmamanız gereken bir politika), güçlü, kontrolünüz, kendi editörünüz, istediğinizi yazmak için bir platform kullanarak, istediğiniz zaman, Nasıl istediğinizi, bu da diğer endüstrilerde kapıları, iş fırsatlarını ve deneyimlerini, başarmak için yıllar alır.

Ve işte bloglama ile ilgili bir şey, bir hafta bir blog başlatabilir ve bir sonraki aşamaya başlayabilirsiniz. Sadece yangını besleyebilecek olan kim olmak istediğin hakkında bir yazı yazdım.

Bu dijital çağda, koyduğunuz iş, sahip olduğunuz yetenek ve tutku, sürüş ve azim ödüllendirilmiş on kat.

Evet, kıskanç, troller, kötü yumurtalar, herhangi bir endüstride olduğu gibi (sağlıklı rekabetin iyi olduğunu unutmayın, ayak parmaklarınızda ve ayak parmaklarınızda tutar) ama olumsuzluk (ve ortaya çıkabilecek başarı ile) Sadece fırçalanmalı, annemin dediği gibi onları nezaketle öldürün.

Şimdi ileri git ve ne yapmak istersen yap, salla.

İşte kırmak için 5 blog politikam

1. Kitleniz için yazın

Evet, anladım, bir yazar/yönetmen olarak yaptım ve şimdi biliyorum, bir blog yazarı olarak, önemli bir kitleyimiz var (demografinizle başa çıkmak için Google Analytics’i kullanın) ama üzerinde asılı kalmayın .

İzleyicim, kafamda, şimdi bile, her yazıyı yazdığımda, 1. Gün ile aynı: annem ve yakın aile. Evet, blogumu takip eden rastgele (İngiltere’deki okuyucularımın çoğunluğu Londralılar olduğu için) randomlar tarafından sık sık Londra’daki sokakta durmam zihinseldir, ancak yazmak için oturduğumda benim için blog yazıyorum (yazıyorum Kendinizi okumak istediğin şey) ve sonra tanıdığım insanlar-beni alan, beni seven ve parlamamı isteyen insanlar.

Siz olmak, insanlar sitenize, normallere, sesinize bayılanlar, sizi bilge/komik/esprili veya her neyse, dünyanın köşenizi ziyaret ettiklerinde aldıkları hissi/kızları/kızları/ Bahçenize Grannies (bana burada blog aşkı veren 50’li yaşlara kadar hola). Unutmayın, şüphe içeri girdiğinde ve kitlenizi düşünmeye başladığınızda.

Bloglama, benzer düşünen insanları sitenize, çoğunluğu SEO ve elbette tüm bu muhteşem takipçilere çeker: aile, arkadaşlar, sosyal medya beğenileri ve tüm dünyadaki dizüstü bilgisayarlarının arkasındaki insanlar.

2. Bir niş bulun ve sapmayın

Hayır, hayır, hayır, hayır! Neden? Bak, ben bir yazar, bir çalkalayıcı, bir propreator ve daha fazlası… Ben bir milyon farklı şeyim-Avrupa sinemasını gerçeklik televizyonu kadar seviyorum, Michelin yıldızlı restoranlara ve garip yaramaz McDonalds’a bayılıyorum, Margaret Atwood ve Adele Parks, hafta boyunca gluten ücretsiz, hile gününde çok fazla ekmek-ben kadar karmaşık.

Ve bil bakalım, ne umursadığım hakkında yazıyorum. Tutkularım: Aile Hayatı, Yemek, Moda, Seyahat, Stil, Kültür, Ebeveynlik, Film ve O Gün/Haftada/Ay veya Yılda Sandığım Her Şey. İlerliyorum ve blogum bunu yansıtıyor.

Evet, bloglarımı dergi olarak çalıştırıyorum, makalelerimi değiştiriyorum ve işleri karıştırıyorum, ancak blogunuz sizinkini temsil ettiği için her zaman kişiliğimi yansıtıyorlar.

Bu arada, devam edin ve sadece seçerseniz 1 niş içinde yazın, ancak asla kısıtlı, bölümlere ayrılmış, güvercin delili veya istediğiniz hiçbir şey yazmak için ücretsiz olamayacağınızı hissetmeyin. Bir şeyle ilgileniyorsunuz, sonra blog yazın.

3. Çok saldırgan olma

Göze çarpan görünüm sinir bozucu ve rahatsız edici olabilir, ancak internet büyük bir yerdir ve kendinizi tanıtmak için PR’ye ihtiyacınız var. Evet İngiliz olabilirim ama bence bir Amerikalı gibi.

İnsanları rahatsız etmeyin ya da acımasızca tweet URL’leri, ancak yayınlarınızı pezevenk olmaktan, yankılanabilecek tek URL ile arkadaşlara/ tweeter’lara ulaşmak ve blogunuzu tanıtmaya yardımcı olabilecek sitelerle iletişime geçmek için de aynı derecede korkmayın.

Bir ağ partisindeydiyseniz, size yardımcı olabilecek, size iş sunmak için sizi ileriye itmek için ararsınız. Çevrimiçi dünya için de aynı şeyi düşünün. Ulaşın, e -posta, tweet. Çok daha fazla yaparsanız, bu ve işiniz hakkında hissedeceğiniz çok daha emin. Kalın bir cilt büyütme zamanı (daha sonra).

Yine de, PR’nin gösterdiği gibi otomobil DM’leri veya spamlı e -postaları kurmaya teşvik ediyorum, bu tahriş olacak ve geri tepecek. Diğer harika bloglarda konuk makaleleri, onlar için yazmak için alakalı dergiler ve sitelerle iletişime geçin veyaSiz ve blogunuzla ilgili hikayeler için fikir ve açı ile yerel ve ulusal basınla iletişime geçin ve ilgili fırsatlar için Twitter’da #JournoreQuest’i kontrol edin. Birçoğu size inanmaya başlıyor, bu yüzden dünya da olacak.

4. Haftada x Moto yaz

Bak, bu senin blogunuz, zamanınız, şartlarınız. Şahsen günde 5 kez sık sık yaşıyorum-okuyucular bunun benim ev tarzım olduğunu biliyorum ve açıkçası bu şekilde yuvarlanıyorum.

Kişisel makaleleri reklamlarla dengeliyorum (hala kullandığım ürün ve hizmetler hakkında makaleler için ilgi çekici yazıyor ve arkadaşlara tavsiye ederim), ikincisi sadece ana sayfada, sonuç olarak birkaç gönderi, birçok gün sunmayı seviyorum.

Blogum yine de 2 çalışanı olan (BT ve Tasarım Desteği ve PA/Yayıncım) bir hizmet ve benim ve işim için çalışan model.

İstemiyorsanız asla baskıyı hissetmemelisiniz veya blog yazarı olarak profesyonel olmayı seçmemelisiniz. Bloglama eğlenceli bir hobi, hizmetimin böyle başladığını biliyorum. Ayrıca günde veya haftada bir programa veya belirli bir kez göndermeniz gerekmez.

Evet, çok daha fazla gönderirseniz, SEO için o kadar iyi olur, ancak çok daha sık gönderirseniz, bu altın makalelerin özlenmesi çok daha kolay ve dünyanın en büyük blogcularından bazıları haftada bir veya daha az yayınlayın ve tahmin edin , dünyanın diğer en büyük blogcularından bazıları günde birçok kez yayınlar.

Bakın, kural yok, bu yüzden sizin için ideal hissettiren ve karşılaştırmayın. Bir blog yazarı için işe yarayan, diğeri için değil.

Hızlı, prolifik olarak yazıyorum ve yaptığımı seviyorum. Blog yazmak, çoraplarımı çalıştırsam da bana iş gibi hissetmiyor, çünkü onu çok seviyorum. Kendi zamanım ve programım için blog yazıyorum, haftanın için zamanım var, geceleri son tarihler yapıyorum, yaptığım, yarattığım ve kırdığım kendi politikalarıma çalışıyorum çünkü kendi patronumum.

Ayrıca eklemeliyim, stil blogumu yazmayı seviyorum Mummy’s Hot Style ama orada en iyi 2, 2 makaleyi orada en iyi şekilde yönetebileceğimi biliyorum ve biliyorsun, ne olduğunu biliyorsun, yayınladığımda hala okuyucularım var ve aboneler, Twitter takipçileri vb. Yapabileceğinizi ve yapmak istediğinizi yapın. Basit.

5. Her zaman sosyal medyada olun

Büyük ve küçük müşterilere tweet ve sosyal medya paketleri sunmak için para alıyorum, ancak her zaman açılmıyorum. Hafta sonları telefonuma çok fazla bakmıyorum, tatillerin ve akşamların çoğunluğunu kapatmayı seviyorum, tweetDeck’i çevrimiçi olmadığım zamanlarda tweet url’lerini tweetlemek için kullanıyorum. Bilgisayarıma düzenli olarak bağlı olmak istemiyorum, ancak blogumda ve sosyal medya hesaplarımda aldığım her yorumu her zaman hemen değil, ne zaman yapabileceğime cevap vermeye çalışıyorum.

Sosyal medyada ne kadar hissetmeniz gerektiğini düşünmek yerine ne başarmayı umduğunuzu düşünün (belki de çok sayıda yeni güncelleme yazan mevcut yayınlar/tweetler hakkındaki yorumları deneyin ve yanıtlayın) ve Pinterest ve gibi diğer olağanüstü eğlenceli ve verimli sitelere bakın. Instagram.

Pinterest, çevrimiçi olarak mutlu yerim, orada çok samimi ve yaratıcı, bana çok mutluluk getiriyor ve göz kamaştırıcı bir trafik sürücüsü de. Max’i sevdiğiniz 3 platforma odaklanın ve başkalarına girip çıkın.

İşte burada, kırılacak politikalar var (eğer isterseniz).

Kural yok, bunu hatırla. İyi hissettiren şeyleri tercih edin ve sizi mutlu eder.

Blog ve giderken yolunuzu icat etmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Tüm sanatçılarda olduğu gibi, blog yazarı olmanın ideal veya yanlış bir yolu yoktur ve bu konuda çok güzel olan şey budur.

Düşüncelerinizi ve kırabileceğiniz/yapabileceğiniz çok daha fazla politikayı duymak isterim.

Fotoğraf: Alejandro Escamilla’da Unplash

İğnele!

En çok satan kitabımı ciltsiz veya sesle satın alın

İlk kitabım, işte ve evde hayatta kalmak ve gelişmek için rehberim ve dijital hizmetin nasıl oluşturulacağı veya güvenle çalışmaya nasıl döneceğine dair fikir kullanıyor.

MUMBOSS: İşten ve evde hayatta kalmak ve gelişmek için samimi annenin rehberi (İngiltere 2. Baskı)

Amazon’da veya Audible’da mevcut

Çalışan Anne: İş yerinde ve evde hayatta kalma ve gelişme rehberiniz (ABD/Kanada Sürümü)

8 Eylül 2020. Şimdi Amazon’dan Satın Alın

Okuduklarınız gibi mi? O zaman neden Vicki’yi Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve Instagram’da takip etmiyorsunuz?

Asla bir gönderiyi kaçırmayın!

Yeni blog yayınlarım, blog ipuçları, etkinlik davetiyeleri, yarışmalar ve yeni kitabım hakkındaki haberleri paylaştığım haftalık e -posta bültenim için DonvestMum’a abone olun. Kişisel verilerinizi asla üçüncü taraflarla paylaşmam.

FacebooktwitterpinteresTemailtumblrshare

BREASTFEEDING FOR novices [THE guide YOU NEED!]

Breastfeeding. It’s remarkable as well as type of weird, right? It’s such a natural thing for new mommies however at the exact same time, it isn’t as basic as it very first appears. Breastfeeding has its ups as well as downs. It’s full of struggles, it can be simple as well as then unexpectedly exceptionally difficult, it’s worth it for some as well as not for others. In this article, I am going to discuss all things breastfeeding for beginners. Motherhood is not for the faint of heart, however with each others’ support, we can do some quite remarkable things! 

Breastfeeding for Beginners

The fundamentals of Breastfeeding

Within the very first hour of having your new baby, you will likely begin nursing. This can be such an remarkable bonding time with your new baby, however it doesn’t always come easy! getting to understand the fundamentals will assist you understand what to expect. 

The extremely beginning of Your Journey 
When the nurses or physicians provide you your infant to nurse for the very first time, don’t concern if you do not understand what to do. The personnel at the healthcare facility will be there to response any type of concerns you may have. They may even get a bit hands-on to assist you out. After what you just went with in delivery, what’s a bit boob touching? No modesty here! lots of hospitals have lactation consultants on hand to assist new moms navigate breastfeeding. My firstborn understood exactly how to latch immediately, however my second kid was a bit lost. I spoke with the lactation expert as well as she assisted me immensely! 

This very first milk that your body creates is called colostrum. According to the American pregnancy Association, this very first milk is additional thick as well as full of antibodies, protein, it helps in your baby’s digestion, as well as much more. Your body is only going to create a couple of teaspoons of colostrum a day as well as after a few days, your body will begin to make what is understood as “transitional milk” (American pregnancy Association) as your baby’s tummy grows as well as is able to handle a lot more milk.

A few things You may want When You begin Breastfeeding

Pillows for Comfort
There aren’t lots of “needs” for breastfeeding, however there are some things that absolutely make it easier. having a nursing pillow like The Boppy pillow is a huge assist when it pertains to getting in a comfortable nursing position. comfort is crucial when it pertains to successful breastfeeding. You will likely be sitting down for about 30-45 minutes each time so you want to make sure that you as well as the infant are as comfortable as possible.

Nursing Bras
You will likewise want some great nursing bras. Nursing bras can be discovered nearly anywhere! You just want some that are comfortable, affordable, have simple to utilize clips for nursing as well as can be used under your daily clothes. The Motherhood brand as well as Target both offer some excellent nursing bras, however you can likewise discover a few of our favorites here!

Staying moisturized as well as eating Well
You are likewise going to requirement water. great deals as well as great deals of water. In buy to create milk, you requirement to be sufficiently hydrated. You may not feel thirsty at first, however when your infant starts to eat more, you will likely notice that you are going with half a gallon of water during one feeding. Bu normal! Plus, all of that water is great for your complexion.

Finding the ideal Breastpump 
This is a incredibly crucial step for breastfeeding beginners! You may not always be there to breastfeed your baby, or perhaps your infant isn’t hungry when your breasts are full. This is when a pump is available in handy. You can inspect out a few of our preferred electric breast pumps here! 

Most insurance coverage business will pay for a breast pump, so be sure to get in touch with them as well as see what your choices are. They may need you to get a prescription for the pump from your physician as well as your physician will gladly do this for you. getting your pump with insurance coverage can take a long time so it’s a great concept to do this a few weeks before the infant is born. 

NatureBond Pump- Rookie mommy Tested!

You don’t necessarily requirement a elegant electric pump to get the task done. There are some excellent hand pumps out there, like the Silicone NaureBond Pump. This pump is created to supply mommies with maximum comfort as well as personalized suction force. You can purchase a bundle that likewise includes a Stopper as well as strap which will make pumping a breeze as well as assist you to catch any type of letdown milk so you won’t lose even a single drop.

Another add-on from NatureBond that we truly like are the lace style Bamboo Cotton Nursing Pads. They are organic pads that are can be washed as well as re-worn. Plus, they are quite which is often difficult to discover whenit pertains to nursing gear. 

I like that this pump is simple to utilize as well as portable to ensure that you can take it together with you anywhere. Burada inceleyin!

The Expectations of Being a Breastfeeding Beginner

Our liked ones always told us to shoot for the stars, right? When it pertains to breastfeeding, perhaps shoot for the falling stars. By this I indicate you must set your expectations high however don’t feel defeated if you hit some bumps in the road.

Start out setting your expectations high however be prepared to change those expectations. You requirement to have an open mind when it pertains to breastfeeding as well as parenthood in general. It’s not simple as well as there are always roadblocks stopping you from doing precisely what you planned. try to keep an open mind as well as try your finest to opt for the flow.

The Realities of Being a Breastfeeding Beginner

There are some women available who have no difficulty breastfeeding as well as are able to solely breastfeed for the baby’s whole very first year without ever having to supplement with formula, as well as to those women, I admire you! However, it is absolutely typical to supplement, quit, or just refrain from doing it at all.

Breastfeeding is hard. It’s difficult mentally, physically as well as emotionally. When you are breastfeeding, you requirement a great support system! A new infant indicates new obligations as well as realities. These things can impact you, your infant as well as can even have an impact on your breastfeeding.

Post-Partum anxiety is REAL 
Post-partum anxiety is genuine as well as can be extremely difficult to overcome, particularly if you try to fight it on your own. If you are feeling depressed, that’s okay as well as it’s normal. It’s difficult being a new parent as well as taking care of all of those hormones can truly wreak havoc on a woman. If you are feeling any type of type of depression, get help. speak to your support person as well as speak to a physician about exactly how you are feeling. Your anxiety not only impacts you however it likewise impacts your new infant as well as the bond between both of you. Don’t be embarrassed or ashamed, just get the assist as well as support you requirement to ensure that you can be the very best mom you can be.

Fed is finest is the only slogan Breastfeeding novices Need

Another truth of breastfeeding is that some women just can’t do it. Dönem. It might be their hormones, stress, diet, medications or nearly anything else. If you are not able to create breastmilk or not sufficient to feed your baby, that’s ok. There are so lots of excellent formulas available as well as lots of of them now have DHA as well as ARA. If you still want to provide your infant breastmilk, get in touch with your regional healthcare facility about exactly how to get contributed breastmilk.

Facing modifications in Supply
Maybe you are a milk maker as well as doing so excellent as well as then one day, absolutely out of the blue, your supply drops. Önemli değil. Olur! If your supply unexpectedly drops as well as ultimately dries up, don’t panic. There are supplements you can take to assist boost your supply as well as you can likewise try to do some additional pumping to technique your body into creating a lot more milk. If none of this works, it’s ok. Your body may just be done as well as can’t create anymore.

This occurred to me as well as no matter what supplement, diet plan as well as no matter exactly how commonly I pumped, my body just stopped creating milk. I had some milk saved in our freezer so I might slowly ween my infant as well as switch him to formula, however this was one of those moments where I had to just opt for the flow. As much as I tried, I couldn’t make my body do something that it just didn’t want to do anymore.

Many women struggle with keeping up their supply when they go back to work. It’s difficult to discover the time, let alone a clean space, to pump at work as well as this as well can impact your milk supply. Or, perhaps you’ve been breastfeeding for 6 months as well as you are just worn out of breastfeeding as well as you want to be done. That’s fine too. You are the mommy as well as you did your best. I’ve seen so lots of women beat themselves up over stopping breastfeeding since the Web mommies tell them that “Breast is Best.” While “Breast is Best” may work for some, I like the new slogan: “Fed is Best.” As long as you are providing your infant the food, love, as well as affection they need, you’re doing great.

You got This Mama!

Breastfeeding is a marathon. It takes a great deal of practice, patience, as well as a great team to make it successful. Make a goal for your self as well as goal for it. If you don’t satisfy that goal, just understand that it’s ok. Some day you are going to tell your kid that you don’t care what they do as long as they do their best. begin practicing that stating as well as tell yourself everyday that you are dElinizden gelenin en iyisini yapmak. Sen yeni bir annesin, buna sahipsin!

Skip*hop giyim tanıtıyor!

Ooh, Skip*Hop’un yeni layette eşyalarının bir hediyesini yapabileceğimizi belirttiği için çok şanslı hissediyorum. Birisi büyük zaman kazanacak!

Bu şeyler çok tatlı, bir başkasına sahip olmak istememe neden oluyor… Â {boşluğu doldur}

Tüm ürünler koordinasyonu, süper sevimli ve en yumuşak pamuktan yapılmıştır.

Bu hediye bitti, ancak bir göz atın:

Yan SNAP Kısa Kollu Bodysuit (18 $)-3 seti

Yan SNAP Uzun Kollu Bodysuit (18 $)-2 set

Bebek Pantolon (16 $) – 2 set

Yan Snap 1 Parça Footie (16 $)

Elbise (16 $)

Tersinir önlük (10 $)

Bebek şapkası (10 $) – 2 set

Tersinir karşılama battaniyesi (24 $)

4 Parça Hoş Geldiniz Ev Seti (35 $)-Set, kısa kollu bodysuit, ayaklı pantolon, hırka ve bebek şapkası içerir

Artı bir ikili imza bebek bezi çantası (60 $)

Bir Rafflecopter hediyesi

Futbol yardımcı ebeveynime bir aşk mektubu

Bu aşk mektubu/konuk postası dostum ve futbol ebeveynim Nila Rosen tarafından yazılmıştır.

11 yıl önce beni hamile bırakan kişiden başka kimseyle birlikte olacağımı hiç düşünmemiştim, ama ben ”” ve bu boşanma veya ayrılıktan kaynaklanmıyor. Aslında, hala düğünümüzde belirli üst düzey mezeler talep eden aynı adamla evliyim (ve hala ona minnettarım, çünkü yediğim tek şey olduğu için ”‹ Bütün gece .) Â Ama ben de başka birini buldum. Ve ben onun için düştüm.

Sarah, sen benim futbol eşimsin ve hayatımı daha iyi hale getiriyorsun. Haftada iki kez sürüş sorumluluklarını paylaşmayı teklif ederek beni ayaklarımdan süpürdüğünüz için dünyamın nasıl geliştiğini saymama izin verin.

Sadece kurtardığımız gaz değil; Bu ilişki bana çok daha fazlasını sunuyor:

1 kez. Günlük olarak yapmam gereken tüm saçmalıkları gerçekleştirmek için bana fazladan bir saat veriyorsun, bazıları öğleden sonra futbol antrenmanı başlamadan önce bile anlamadığım.

2) Fitness. Sürüş yükümü yarıya indirdiğinizde, haftada bir kez, iki kez veya hatta dört kez otomobilimin koltuğuna yapıştırılarak popomun genişlemediğinden emin oluyorsunuz.

3) Beyin gücü. Bana Google takvimime kaç kez eklesem de, takip edemediğim ayrıntıları (saha konumları, jersey renkleri) hatırlatıyorsunuz.

4) Beslenme. Birini paketlemeyi unuttuğumda çocuğuma ekstra atıştırmalıklar sağlıyorsunuz. Sağlıklı olup olmadıkları umrumda değil. Sormuyorum.

5) onaylama. Cumartesi sabahı sabah 8’de kafamın içinde olduğu aynı çılgınca sesle arıyorsunuz, hepsini bir arada tutup tutmadığımı merak ediyorsunuz. Görünüşe göre iyiyiz.

6) Geniş aile. Yavrularınız çocuğumla “araba kardeşleri” haline geldi. Size, doldurmam gereken tüm acil durum formlarına adını verip koyamayacağımı sormak zorunda değilim; Sadece yapıyorum.
”‹
7) Sosyalleşme. Çocuğuma, son yarım saat boyunca onu şoförlü olan kişiye teşekkür etmek için “bir köy alır” tarzında öğretiyorsunuz. Ve çocuğum bu hayati hizmeti kabul etmemeyi öğreniyor.

8 ”‹) Arkadaşlık. Bir oyun izlerken esprili yetişkin sohbeti sunuyorsunuz, böylece sadece çocuğumun onuncu onuncu ”‹ futbol ”‹ Sezonun oyununu izlemiyorum, aynı zamanda ruhumu da besleyebilirim. (Suç yok, evlat.)

9) Topluluk. Kaputumda yaşıyorsun ve bir tutamdaki başka şeylere güvenebilirsiniz. Şehirde yaşamadığınız için çok mutluyum.

Çocuklarımızın faaliyet taahhütleri daha büyük ve daha karmaşık hale gelmeye devam ettikçe, size her zamankinden daha fazla ihtiyacım var.

Keşke herkesin sahip olduğumuzu bulabilse.

Birlikte gidelim. Süreceğim.

Fotoğraf kredisi: Flickr’da ABSC Futbolu