Zorluk: Bir Bebek Yoga Sınıfına Git

Yeni bir anne olarak sahip olduğum en büyük endişelerden biri Weston’u Yüksek Dünyaya götürmek. Ona cevap veren insanlar konusunda biraz endişeleniyorum; Eğer ağlıyor, aç ya da değiştirilmesi gerekiyorsa, henüz tüm protokolü tam olarak anlamıyorum ve bu göz korkutucu olabilir. Ancak, bulduğum gibi, çaylak anne zorluk #7’yi tamamlarken, bebekle bir yoga sınıfına gidin, bu dünyada sadece bebekler için yapılmış yerler var ve yeni ebeveynler bu yerlilerden yararlanmalı.

Lise ile yoga yaptıktan sonra, Weston’u bir bebek sınıfına götürmekten endişe duydum. Absolute Yoga’da bir yogibaby sınıfına gitmeye karar verdik; İyi arkadaşımın yanı sıra dört aylık bebek kadını bizimle birlikte geldi ve ne bekleyeceğimizden gerçekten emin değildik.

Yoga zamanı!

Sınıf küçüktü ve bebeklerin çoğu Weston’un yaşındaydı. İlk kez çok fazla bebek vardı, aynı zamanda etrafına baktığını, izlediğini, izlediğini ve hatta diğerleriyle göz atmasını sağlamaktan heyecan duydum.

Sınıfa bebekleri ısıtarak ve kendilerini rahat hissettirerek başladık. Weston oyundu ve beni kollarıyla ve bacaklarıyla oynamayı seviyordu. Risksiz ve kendilerini güvende hissettiklerinde, MAMA’lar germe yanı sıra güneş selamlama yaptı. Weston’u benimle birlikte olması eğlenceliydi! Ne yazık ki, günlük yaşamda olduğu gibi, kendi bedenime fazla ilgi göstermediğimi belirtmekten pişmanım, neye baktığını ve ne düşündüğünü merak ettiğini görmek çok telaşlı oldum.

Sınıf, bebek zamanının yanı sıra büyük bir anne ritmi vardı. Bazı şarkılar söyledik, aynadaki bebeklerle bazı kol antrenmanları yaptık (bundan bir tekme attı!) Ve hatta bazı AB çalışmaları bile bitleri entegre etti. Weston’un davranışından çok memnun oldum. Hatta eğitmenin konuştuğunda ne belirttiğini görünce bile (bir öğretmenin oğlu, ne diyebilirim?!).

Ama işte sır ”

Ancak, sınıfın en iyi yanı, sadece anneler olmamız gereken esneklikti. Bir bebek ağlarsa, onları besledik. Bir bebeğin bir değişikliğe ihtiyacı varsa, değiştik. Bir bebeğin sadece durması gerektiğinde tutulması gerekiyorsa, tutuldu. Kimse yargılamadı. Kimse bakmadı. Birbirimize gülümsedik, birbirimize iltifat ettik. Anne savaşları veya savaşları yoktu. Sınıfa yaklaşık kırk beş dakika içinde, alan tüm bebeklerden bir araya gelerek genel bir ağlama ile yüksek sesle yükseldi. Hepimiz oyuncakları, şişeleri, göğüsleri, çocuk bezlerini ve annemizi çırptık. Kimse birbirlerine göz atmadı. O odada aptal anne olmak için risksizdik.

Yoga hayranı olmasanız bile, bir bebek yoga dersine son derece öneriyorum, çünkü size bir sır söyleyeyim: Yoga ile ilgili değil. Mükemmel büyük dünyada evde olduğunuz anne olmak sakin bir duygu ile ilgilidir. Şimdi, eğer bu özgürlük kadar manevi değilse, ne olduğunu anlamıyorum!

PS. Birisi biraz yoga dışarı çıktı!

Henüz anne ve bebek yogasını denediniz mi?

[Fotoğraf kredisi: Olivia Howell – Tüm hakları saklıdır]

52 düzenli çaylak anne zorlukları ile çok daha fazla bebek aktivitesi bulun.

Zaten katılıyorsanız, birbirimizi alkışlayabilmemiz için #ROOKIEMOM’ları Instagram veya Twitter’da kullanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *