Bir yemek hazırlamanın yerine getirilmesini seviyorum; Â yeni tarifler ve yemek kitapları denemek; Sağlıklı yemek yemenin yanı sıra. Öyleyse, “Çoğu geceye göre gerçekten yemek yapmak yerine Facebook’ta neler olup bittiğini görmek için bilgisayarımda neden saklanmayı tercih ederim?” Tüm şikayetlerden geçiyorum.

Bu, hiç denemeyi reddettiği Parm ile lezzetli ev yapımı makarna gerçek bir resmi. xo

Evinizde akşam yemeğinin nasıl göründüğünü anlamıyorum, ancak benimkinde üç tartışma senaryomuz var.

Gerçek Gıda Başarısı
Çok fazla denemenin yanı sıra hatadan sonra (aşağıya bakınız), Rookiedad Alec’in yanı sıra birçoğumuzun sevdiği birkaç ev yapımı go-to öğesine sahibim (iyi, herkes ama üç yaşındaki çocuk): Tamale Pie, Teriyaki Salmon , kümes hayvanları parmesan, veya spagetti ve köfte. Oyunumdaysam, cadı saatinden önce hazırlıktan birkaçını yapabilirim ya da bir hafta sonu akşamı büyük bir aşçı için mutfak alanında bir araya gelebilirim. Bunlar harika geceler.

Gerçek Gıda Başarısız
Daha sık görünüyor, yeni bir tarif deniyorum ve en az bir kişi gözle görülür bir şekilde tiksinti. Bu gece çok çirkin olan ev yapımı harika bir patates ve siyah fasulye güveç yaptım, çocuğum, “Böyle görünen bir şeyi tatmak zorunda olduğumda, sinirimi kaybetmeden önce gerçek bir şekilde yapıyorum” paylaştı. Uhh, teşekkürler çocuk.

Dün gece, oldukça gevrek ve garip ortaya çıkan lazanya ruloları oldu. Kocam sessizce yedi, ancak beni vurdu, “Denediğin için teşekkürler bebeğim, en iyisisin, ancak bir dahaki sefere bu kadar uzun süredir açığa çıkarılamaz mısın?” Sözsüz bir şekilde arkaya cevap verdiğimde, “Endişelenme, bir dahaki sefere olmayacak!”

Çocuk yemek
Enerji veya malzemelerim olmadığında, dondurucuya başvuruyorum. Fıstık ezmesi veya (organik) kümes hayvanı bitleri ile (organik) waffle hizmet ettiğim gecelerde dinozorlar gibi şekillendirilmiş, çocukların şikayet etmeden yiyeceğini anlıyorum. Ancak * genel bir kaybeden gibi hissediyorum. Gerçek yiyecekleri hazırlamak için tüm yaratıcı kısayollarım nereye gitti? Tabii, kendimi biraz gevşetmeliyim, ama aynı şekilde June Cleaver olmalıyım, bu yüzden gevşek.

***

Arkadaşım Wendy, Washington Post’un bu göz açıcı gönderisini paylaştı, Â ortaya çıkarıldı: İnsanların daha fazla yemek yapmasını tam olarak nasıl hale getirilir? Yiyenlerin daha az homurdanmasını sağlayın. Suçun en az birkaçı mega genç gıda endüstrisine geri atıldı. Tek inanabileceğim “Evet, gerçekten evet!”

Emily Post’un görgü kurallarının 18. baskısının ortak yazarı Daniel Publish Senning, “Eğer sürece katılmıyorsanız, her zaman bir eleştiri sunmak için ayakta durmuyorsunuz” diyor. “Anlamlı bir şekilde katılmayı teklif edin: Yemek yapmıyorsa alışverişin yanı sıra planlama ve alışveriş.”

Ve o zaman bile, dikkatli olun. “İltifat sandviç” ”Övgü, eleştiri, övgü” ”uygun olurdu. Her zaman söyleyebileceğiniz bir şey var, sizin adınıza hizmet verdikleri zaman için birine teşekkürler. ” Ayrıca, “bir çözüm var.” Kremalı ıspanak umurumda değil mi? Karnabahar kavurmayı denemek için gönüllü olun.

Birisi olduğunda yapmadığınız şey ”“ büyük olasılıkla hoşunuza giden biri ”” sizin için bir yemek yaptı. Sadece yapma.

Amazon ile yakıtlı bir umutluluk anında, bu makaleden etkilenen bit kaba hane halkının bir kopyasını aldım. Kitapta, yemekler çok daha fazla şükran gösterene kadar yemekler kayalardan çok daha iyi olamaz. Umarım mesaj hepimizi ovar.

Yemek pişirmenin yanı sıra yemenin yanı sıra, neyi sevdiğimizi ve ahududu üflemeye başvurmadan ne yapmadığımızı keşfedebileceğimiz risksiz bir atmosfer olmasını istiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *