Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Yemek sevgimi paylaşmanın yanı sıra hepinize katılmaktan çok heyecanlıyım. Dağlarda uzun bir hafta derin bahar karı oldu. Günüm bu muhteşem gökkuşağı pazı tarafından aydınlandığında, kendime saklayamayacağımı biliyordum. Bu nedenle, iki bölümden gelen Rainbow Chard, Healthy Moms’da haftalık araştırmamın başlangıcı olarak sizinle paylaşacağım ilk tarif.

Hepimiz yeşilliklerimizi yememiz gerektiğini anlıyoruz, ancak çevre dostu yapraklı bir sebzenin beslenmesi canlı renkte paketlendiğinde, sonuç tüm hanehalkının takdir edebileceği bir şeydir. Chard ile ilgili en iyi şey, bence, birinde gerçekten iki sebze olması.

Tabii ki, bu gerçeği görmezden gelebilir ve sadece sapları ve yaprakları birlikte pişirebilirsiniz (şalgam yeşilliklerinde olduğu gibi). Bununla birlikte, kesim gövdelerini tuz ve zeytinyağının hafif bir kaplamasına atmayı ve 15 dakika boyunca 425 derecelik bir fırında kızartmayı tercih ederim.

Sonuç, kuşkonmaza benzer, ancak en seçkin çocuğu bile cezbedecek şeker benzeri renklerle.

Yapraklar güzel, ağır ve önemli. Bugün onları 1/2 bardak kümes hayvanı suyu ve iki ince dilimlenmiş sarımsak karanfil ile bir sote tavada hazırladım. Stoku kaynattıktan sonra, sıcaklığı indirdim ve yeşilliklerin yaklaşık on dakika boyunca kaynamasına izin verdim. Kaynattıktan sonra sıcaklığı kısaca kaldırdım ve servis yapmadan önce bir çorba kaşığı beyaz şarap sirkesi ekledim.

Tadı güçlüydü, sadece ihtiyaç duyduğum yaz aylarında taşıma. Kıvırcık bir kuskus yanı sıra küp tavuk ile birlikte öğle yemeği için chard servis, ancak bu sebze için evlilik olanakları gerçekten sonsuz (her ne kadar chard birincil kurs ile gölgede olmasını tavsiye ederim).

Bu gönderiye bağlantı: gökkuşağının tadına bakın
Salatalıkların sağlık ve sağlıklı yaşam faydaları ile ilgili

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *