Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Her kundak eşit yapılmaz!

Birçok kanıt, kundaklamanın, doğru kullanıldığında, güvenli uykuyu teşvik etmenin inanılmaz bir yolu olabileceğini göstermektedir. Amerikan Pediatri Derneği’nin güvenli uyku kılavuzları açıktır: kundaklama, bebekleri sırtlarında tutmaya yardımcı olur, bu da SID’leri durdurmaya yardımcı olmak için en uygun uyku pozisyonudur (ani bebek ölüm sendromu). Kılavuzların beşikte battaniye, yastık veya tampon pedleri olmamasını önerdiği göz önüne alındığında, bebeğinizin sağ ve optimal bir şekilde kundaklanması son derece değerlidir. Uygun şekilde yapılır, kundaklar sıkıca yerinde kalır ve bebeği güvenli ve rahat tutar.

Kabökmanın bazı faydaları?

Bebek ve ebeveynler için gelişmiş uyku

Beyin gelişimi için çok önemli olan Moro Startle refleks ve gelişmiş REM uykusu azaldı

Azaltılmış kolik ve zahmetli – mutlu bir bebek sakin bir bebektir

Aşırı uyarmanın ortadan kaldırılması

Rahim ortamını taklit ederek küçük çocuğunuz için konfor

Bu faydalar göz önünde bulundurularak, güvenli ve etkili kundaklama için bazı nasıl yapılır ve optimal bir kundakta aramanız gerekenler:

Sıcaklık düzenleyen kumaş

Çok fazla ısı koruyan kumaşlar sadece bebek için tedirgin ve potansiyel olarak tehlikeli olacaktır. Bir bebeğin vücudu henüz kendi sıcaklığını etkili bir şekilde düzenlemek için gelişmemiştir ve küçük boyutları hızla aşırı ısınabileceklerini gösterir. Bebeği aşırı ısınmadan sıcak ve kuru tutacak olan bazı spor kıyafetlerinde bulacağınız gibi bir nem uyanık kumaş arayın. Bu kumaşlar terlemeyi deriden ve kumaştan uzaklaştırır, böylece ciltte kalmak yerine buharlaşabilir. Bu çok önemlidir, çünkü kötü olmazsa, inanılmaz gecelerde cilde soğuyan ter, bebeğin vücut sıcaklığının düşmesine neden olabilir. Ve yaz sıcağında, ter sadece tuzağa düşerse, bebek hızla aşırı ısınabilir. İyi bir kumaş bebeği tüm yıl rahat tutacaktır. Lütfen küçük çocuğunuzun uyuyacağı oda için optimum sıcaklığı anlamanın çocuk doktorunuzla görüşmenin de çok önemli olduğunu unutmayın.

Esnek kumaş

Bazı insanlar kundaklamanın uygun kalça ve eklem geliştirmeye müdahale edebileceğinden endişe olsa da, aramanız gereken şey, kalça eklemlerinin kundakların konforu ve güvenlik yararlarına müdahale etmeden serbestçe adım atmasına izin vermek için yeterli verilen kumaşa sahip bir kundaktır.

Bebeğinizin kalça displazisi gelişmesine neden olabileceğinden, kalça hareketini kısıtlayan kundaklardan kaçının. Bebeğinizin, ortak gelişimlerini takip etmek için kalçalarında ve bacaklarında ücretsiz hareket aralığına ihtiyacı vardır. Kunkonun gövdede sıkı olması gerekir, ancak aşağıda değil. Bantlar bebeğin ayaklarının altında kullanılıyorsa yine de tamamen güvenli olabilir.

Grup etmeyi unutma

Kabuğu ayakların altına bantlamak, bebeğiniz büyüdükçe bile, rahat ve güvenli bir uyumdan emin olmak için kesinlikle gereklidir. İstemediğiniz şey, uyku sırasında yükselen, potansiyel olarak bebeğinizin yüzünü kaplayan ve boğulma riski yaratmasıdır. Bebeğin ayaklarının altındaki aşırı kumaşın bantlanması bunun gerçekleşmeyeceğinden emin olur.

BONUS! Kundaklamanın altını bantlamak gece yarısı bebek bezi değişikliklerini bir esinti yapar! Bebeği tamamen kaldırmaya ve rahatsız etmeye gerek yok (eller sallanarak!). Sadece grubu çıkarın ve hızlı bir değişiklik yapın, ninja tarzı.

Kundak boyutlandırma

Bir kundak sığmalıdır, böylece bebeğiniz kundak üzerine yerleştirildiğinde kumaşın üst kenarının üstünde taşıyabilir. Bu biraz karşı sezgisel görünebilir, çünkü taşımayı kumaş hattının altında tutmanın bebeği çok daha rahat saracağını düşünebilirsiniz. Ancak bu, kumaş bebeğinizin yüzüne gelirse aslında boğulma riski oluşturur. Kundaklamayı omuzların altında tutmak da taşıma eklemlerine herhangi bir kısıtlama yapılmamasını sağlar.

İdeal olarak, bebeğinizle birlikte büyüyecek esnek bir uyum sağlayan bir tane bulmaya çalışıyorsunuz, ancak bebeğiniz arkadan mideye (tipik olarak dört ila beş aylık) yuvarlandıktan sonra, bir geçiş kullanmayı düşünmenin zamanı geldi Swaddle (bir veya her ikisi dışarıda) veya tamamen kundaklamayı durdurmak için.

Sıkı tut

Gevşek kundaklar aslında bebeğin hareketiyle geri dönebilecekleri için bir tehlike oluşturabilir. Sonuç, çocuğun içine karışması olabilir. Güvenli uyku kılavuzlarına göre, gevşemiş bir kundak esasen bir battaniye ve sonuç olarak hayır-hayırbeşikte.

Yeterince sıkı ne kadar sıkı? Yine de elinizi bebeğinizin göğsü ve kundak arasında düz kaydırabilmelisiniz, ancak bundan çok daha fazla değil.

Kuşkusuz, kundaklama, bebeğinizin ustalaşmasına kolayca ve güvenli bir şekilde uyumasına yardımcı olmak için müthiş bir yoldur. Bebeğinizin boyutu ve hareketleri için çalışan bir kundak bulmak anahtardır!

İlgili Duygu Teorileri – Bunlar nelerdir?

Yazar hakkında:
Ollie Swaddle-Smarter Swaddle ™ kurucusu Hintçe Zeidman, bir sosyal hizmet uzmanı olarak deneyiminden, bebek ruh sağlığına odaklanarak, küçükleri güvende tutmanın değerini biliyor. Ollie Swaddle’ın özel tasarımı ve patentli kumaşı, bebeklerin daha uzun ve daha iyi uyumasına, rahatsızlığı azaltmasına ve bebeğin kendi kendine yardımcı olmasına yardımcı olur. Ollie Swaddle’ın esnekliği hareket özgürlüğüne izin verirken, alttaki açıklık çocuk bezi değiştirmeyi kolaylaştırır. Özel olarak geliştirilen, patentli nem fitil malzemesi aşırı ısınmayı azaltarak fizyolojik düzenlemeyi teşvik eder. https://theollieworld.com/

Bu yazıya bağlantı: Bebeğiniz için ideal kundakları seçin

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *