Paylaşım Bakıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Kitap Stili: Çocuklar için Seri Tabanlı Hikaye Kitabı ve Küçük çocuklar

Okuma Seviyesi: 2 (Orta Seviye Kelime Bilgisi nedeniyle Asistan ile Oku)

Okuma Uzunluğu: 5-7 dakika (FYI-asla küçük çocuk sorularını hesaba katmayız)

İllüstrasyon: renkli, canlı, güzel

Yaş Hedefi: 2-8 yaş

Yazar: Kimberley Kleczka

Yazarın Sayfası: Amazon, Koolamundo

Kitap Satın Alma Sayfası: Amazon

Sosyal Medya Bağlantıları: Facebook, Twitter, Pinterest

Luna & Alook’un Harika Müzik Kitabı, tercih ettiğimiz yazarlardan biri olan Kimberley Kleczka’nın bir çocuk hikayesi kitabıdır. Birçok yazar “favoriler” damgamızı almıyor, bu yüzden bu gerçekten tek başına tam olarak onun hakkında nasıl hissettiğimizi görebileceğinize inanıyorum. Her türlü durumda, bu kitap Luna ve Alook karakterleri üzerinde gelişmeye devam ediyor. Eğlenceli seven iki kuş, dünyayı ve birçok özel deneyimini keşfetmekten zevk alır. Bu en güncel taksitte, Luna ve Alook, enstrüman, şarkı söyleme ve müthiş müzik dünyasının tüm daha ince noktalarını keşfediyor. Bunu harika bir dünyada deneyim kitabına giriyorlar (inanmaya gel, bunlardan birini istiyorum!). Bu özel dünyayla yolculuklarında her türlü hayvan, bitki ve hatta birkaç müzik notasını tatmin ediyorlar.

Büyülü!
Şimdi kitabın odağının müzik olduğu düşünüldüğünde, bir kitap içindeki konuyu tanıtmakta belirli bir sorun var. Çoğu kitap ve yazarlar böyle bir konu ile oldukça doğrudandır (örneğin, “bu bir trombondur” veya “işte bir not” olabilir). Bununla birlikte, Luna ve Alook’un en güncel kitabı hakkında gerçekten zevk aldığım şey, konunun çocuğunuzun yanı sıra size de itilmemesi. Bunun yerine, Bit One bu dost hikayesi ve birçok sevimli karakteriyle müziğe tanıtıldı.

Kurum satın alma deneyimine tam olarak nasıl tatmin edici bir şekilde sahip olunacağı

Örneğin, Alook (müzikal) bir nota çarptığında buna “yarım ton” denir. Bu karakterin/konseptin tanıtılmasından sonra, hikayeye ve çok daha fazla eğlenceye geri dönüyor. Daha da önemlisi, Arook’a yapılan yarı ton kazaları ve kitabın bu etkileşimin resmi renkli bir şekilde gösterilmiştir. Resmin eğlenceli olması ve çocuklar için cazip olması, bir notun daha genç olsa bile, bir notun daha büyük müzik manzarasında oynadığı işlevi anlamak için bir notun olduğunu anlamaya yardımcı olur.

İllüstrasyonlardan bahsetmişken, bu kitap bu yazarın diğer eserleriyle eşittir. Her zaman yaratımları sürekli olarak canlı ve renkli olan inanılmaz bir illüstratör (Apoorva Dingar) ile çalışır. Karakterleri çok sevimli ve dikkat çekici ve tarzı kitabın karakterlerini sayfadan çıkarıyor. Bu çizimleri gözden geçirdiğim başka bir kitapla karşılaştırmak yok.

Dediğim gibi… canlı!
Ek Özellik

Şimdi, bu kitap değerlendirmesi sizin için oldukça özel bir değerlendirme. Kimberley’nin kitaplarına olan özel ilgi oranımın bir sonucu olarak, birkaç ek animasyon ve gençlerin (ve belki de ebeveynlerin) zevk alması için etkilerle okuma videosu oluşturmak için onunla ortaklık kurabildim! Aşağıdaki videomuzdan keyif aldıktan sonra, (ve çocuğunuzun) keyfi için kitabın bir kopyasını satın almak için Amazon’a gittiğinizden emin olun. Oh, teklifin yeterince çekici olmadığı gibi, kitap 27 Nisan’a kadar 1 Mayıs’a kadar Kindle’da ücretsiz olarak kullanılıyor (bundan yararlanmak için yukarıdaki bağlantıyı kullanın)! Şimdilik, video:

Okuduğunuz için teşekkürler… çocuklarınızla!

Bu yazıya bağlantı: kitap incelemesi: luna & alook’un harika müzik kitabı
İlgili gençleri dijital bir dünyada sağlıklı tutmak

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

PaylaşmakCıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *