Kurallar, Kurallar, Kurallar. Abs, yaratıcılıkla ilgili olduğunda, bloglamaya ve ötesine senaryo yazması, içgörü, destek ve ilham için olağanüstü faydalıdır, ancak kurallar, arkadaşlarım kırılmak üzere yapıldı.

Yaratıcı dahiler (bu arada hepimiz çok) yeni bir çığır açar, tam olarak bunu yaparak sanat yaratın (görsel ve yazılı kelime), tahıllara karşı, sınırlamalar altında gelişmek (zaman, finansal, araçlar) ve onların Kendi ses/arzular/dünyada görüş ve bloglama bunu yapmanın en iyi yoludur.

Neden? Platformunuza sahip olduğunuz için (eğer değilse, kendi kendine barındırılan pronto alın, bu kırmamanız gereken bir politika), güçlü, kontrolünüz, kendi editörünüz, istediğinizi yazmak için bir platform kullanarak, istediğiniz zaman, Nasıl istediğinizi, bu da diğer endüstrilerde kapıları, iş fırsatlarını ve deneyimlerini, başarmak için yıllar alır.

Ve işte bloglama ile ilgili bir şey, bir hafta bir blog başlatabilir ve bir sonraki aşamaya başlayabilirsiniz. Sadece yangını besleyebilecek olan kim olmak istediğin hakkında bir yazı yazdım.

Bu dijital çağda, koyduğunuz iş, sahip olduğunuz yetenek ve tutku, sürüş ve azim ödüllendirilmiş on kat.

Evet, kıskanç, troller, kötü yumurtalar, herhangi bir endüstride olduğu gibi (sağlıklı rekabetin iyi olduğunu unutmayın, ayak parmaklarınızda ve ayak parmaklarınızda tutar) ama olumsuzluk (ve ortaya çıkabilecek başarı ile) Sadece fırçalanmalı, annemin dediği gibi onları nezaketle öldürün.

Şimdi ileri git ve ne yapmak istersen yap, salla.

İşte kırmak için 5 blog politikam

1. Kitleniz için yazın

Evet, anladım, bir yazar/yönetmen olarak yaptım ve şimdi biliyorum, bir blog yazarı olarak, önemli bir kitleyimiz var (demografinizle başa çıkmak için Google Analytics’i kullanın) ama üzerinde asılı kalmayın .

İzleyicim, kafamda, şimdi bile, her yazıyı yazdığımda, 1. Gün ile aynı: annem ve yakın aile. Evet, blogumu takip eden rastgele (İngiltere’deki okuyucularımın çoğunluğu Londralılar olduğu için) randomlar tarafından sık sık Londra’daki sokakta durmam zihinseldir, ancak yazmak için oturduğumda benim için blog yazıyorum (yazıyorum Kendinizi okumak istediğin şey) ve sonra tanıdığım insanlar-beni alan, beni seven ve parlamamı isteyen insanlar.

Siz olmak, insanlar sitenize, normallere, sesinize bayılanlar, sizi bilge/komik/esprili veya her neyse, dünyanın köşenizi ziyaret ettiklerinde aldıkları hissi/kızları/kızları/ Bahçenize Grannies (bana burada blog aşkı veren 50’li yaşlara kadar hola). Unutmayın, şüphe içeri girdiğinde ve kitlenizi düşünmeye başladığınızda.

Bloglama, benzer düşünen insanları sitenize, çoğunluğu SEO ve elbette tüm bu muhteşem takipçilere çeker: aile, arkadaşlar, sosyal medya beğenileri ve tüm dünyadaki dizüstü bilgisayarlarının arkasındaki insanlar.

2. Bir niş bulun ve sapmayın

Hayır, hayır, hayır, hayır! Neden? Bak, ben bir yazar, bir çalkalayıcı, bir propreator ve daha fazlası… Ben bir milyon farklı şeyim-Avrupa sinemasını gerçeklik televizyonu kadar seviyorum, Michelin yıldızlı restoranlara ve garip yaramaz McDonalds’a bayılıyorum, Margaret Atwood ve Adele Parks, hafta boyunca gluten ücretsiz, hile gününde çok fazla ekmek-ben kadar karmaşık.

Ve bil bakalım, ne umursadığım hakkında yazıyorum. Tutkularım: Aile Hayatı, Yemek, Moda, Seyahat, Stil, Kültür, Ebeveynlik, Film ve O Gün/Haftada/Ay veya Yılda Sandığım Her Şey. İlerliyorum ve blogum bunu yansıtıyor.

Evet, bloglarımı dergi olarak çalıştırıyorum, makalelerimi değiştiriyorum ve işleri karıştırıyorum, ancak blogunuz sizinkini temsil ettiği için her zaman kişiliğimi yansıtıyorlar.

Bu arada, devam edin ve sadece seçerseniz 1 niş içinde yazın, ancak asla kısıtlı, bölümlere ayrılmış, güvercin delili veya istediğiniz hiçbir şey yazmak için ücretsiz olamayacağınızı hissetmeyin. Bir şeyle ilgileniyorsunuz, sonra blog yazın.

3. Çok saldırgan olma

Göze çarpan görünüm sinir bozucu ve rahatsız edici olabilir, ancak internet büyük bir yerdir ve kendinizi tanıtmak için PR’ye ihtiyacınız var. Evet İngiliz olabilirim ama bence bir Amerikalı gibi.

İnsanları rahatsız etmeyin ya da acımasızca tweet URL’leri, ancak yayınlarınızı pezevenk olmaktan, yankılanabilecek tek URL ile arkadaşlara/ tweeter’lara ulaşmak ve blogunuzu tanıtmaya yardımcı olabilecek sitelerle iletişime geçmek için de aynı derecede korkmayın.

Bir ağ partisindeydiyseniz, size yardımcı olabilecek, size iş sunmak için sizi ileriye itmek için ararsınız. Çevrimiçi dünya için de aynı şeyi düşünün. Ulaşın, e -posta, tweet. Çok daha fazla yaparsanız, bu ve işiniz hakkında hissedeceğiniz çok daha emin. Kalın bir cilt büyütme zamanı (daha sonra).

Yine de, PR’nin gösterdiği gibi otomobil DM’leri veya spamlı e -postaları kurmaya teşvik ediyorum, bu tahriş olacak ve geri tepecek. Diğer harika bloglarda konuk makaleleri, onlar için yazmak için alakalı dergiler ve sitelerle iletişime geçin veyaSiz ve blogunuzla ilgili hikayeler için fikir ve açı ile yerel ve ulusal basınla iletişime geçin ve ilgili fırsatlar için Twitter’da #JournoreQuest’i kontrol edin. Birçoğu size inanmaya başlıyor, bu yüzden dünya da olacak.

4. Haftada x Moto yaz

Bak, bu senin blogunuz, zamanınız, şartlarınız. Şahsen günde 5 kez sık sık yaşıyorum-okuyucular bunun benim ev tarzım olduğunu biliyorum ve açıkçası bu şekilde yuvarlanıyorum.

Kişisel makaleleri reklamlarla dengeliyorum (hala kullandığım ürün ve hizmetler hakkında makaleler için ilgi çekici yazıyor ve arkadaşlara tavsiye ederim), ikincisi sadece ana sayfada, sonuç olarak birkaç gönderi, birçok gün sunmayı seviyorum.

Blogum yine de 2 çalışanı olan (BT ve Tasarım Desteği ve PA/Yayıncım) bir hizmet ve benim ve işim için çalışan model.

İstemiyorsanız asla baskıyı hissetmemelisiniz veya blog yazarı olarak profesyonel olmayı seçmemelisiniz. Bloglama eğlenceli bir hobi, hizmetimin böyle başladığını biliyorum. Ayrıca günde veya haftada bir programa veya belirli bir kez göndermeniz gerekmez.

Evet, çok daha fazla gönderirseniz, SEO için o kadar iyi olur, ancak çok daha sık gönderirseniz, bu altın makalelerin özlenmesi çok daha kolay ve dünyanın en büyük blogcularından bazıları haftada bir veya daha az yayınlayın ve tahmin edin , dünyanın diğer en büyük blogcularından bazıları günde birçok kez yayınlar.

Bakın, kural yok, bu yüzden sizin için ideal hissettiren ve karşılaştırmayın. Bir blog yazarı için işe yarayan, diğeri için değil.

Hızlı, prolifik olarak yazıyorum ve yaptığımı seviyorum. Blog yazmak, çoraplarımı çalıştırsam da bana iş gibi hissetmiyor, çünkü onu çok seviyorum. Kendi zamanım ve programım için blog yazıyorum, haftanın için zamanım var, geceleri son tarihler yapıyorum, yaptığım, yarattığım ve kırdığım kendi politikalarıma çalışıyorum çünkü kendi patronumum.

Ayrıca eklemeliyim, stil blogumu yazmayı seviyorum Mummy’s Hot Style ama orada en iyi 2, 2 makaleyi orada en iyi şekilde yönetebileceğimi biliyorum ve biliyorsun, ne olduğunu biliyorsun, yayınladığımda hala okuyucularım var ve aboneler, Twitter takipçileri vb. Yapabileceğinizi ve yapmak istediğinizi yapın. Basit.

5. Her zaman sosyal medyada olun

Büyük ve küçük müşterilere tweet ve sosyal medya paketleri sunmak için para alıyorum, ancak her zaman açılmıyorum. Hafta sonları telefonuma çok fazla bakmıyorum, tatillerin ve akşamların çoğunluğunu kapatmayı seviyorum, tweetDeck’i çevrimiçi olmadığım zamanlarda tweet url’lerini tweetlemek için kullanıyorum. Bilgisayarıma düzenli olarak bağlı olmak istemiyorum, ancak blogumda ve sosyal medya hesaplarımda aldığım her yorumu her zaman hemen değil, ne zaman yapabileceğime cevap vermeye çalışıyorum.

Sosyal medyada ne kadar hissetmeniz gerektiğini düşünmek yerine ne başarmayı umduğunuzu düşünün (belki de çok sayıda yeni güncelleme yazan mevcut yayınlar/tweetler hakkındaki yorumları deneyin ve yanıtlayın) ve Pinterest ve gibi diğer olağanüstü eğlenceli ve verimli sitelere bakın. Instagram.

Pinterest, çevrimiçi olarak mutlu yerim, orada çok samimi ve yaratıcı, bana çok mutluluk getiriyor ve göz kamaştırıcı bir trafik sürücüsü de. Max’i sevdiğiniz 3 platforma odaklanın ve başkalarına girip çıkın.

İşte burada, kırılacak politikalar var (eğer isterseniz).

Kural yok, bunu hatırla. İyi hissettiren şeyleri tercih edin ve sizi mutlu eder.

Blog ve giderken yolunuzu icat etmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Tüm sanatçılarda olduğu gibi, blog yazarı olmanın ideal veya yanlış bir yolu yoktur ve bu konuda çok güzel olan şey budur.

Düşüncelerinizi ve kırabileceğiniz/yapabileceğiniz çok daha fazla politikayı duymak isterim.

Fotoğraf: Alejandro Escamilla’da Unplash

İğnele!

En çok satan kitabımı ciltsiz veya sesle satın alın

İlk kitabım, işte ve evde hayatta kalmak ve gelişmek için rehberim ve dijital hizmetin nasıl oluşturulacağı veya güvenle çalışmaya nasıl döneceğine dair fikir kullanıyor.

MUMBOSS: İşten ve evde hayatta kalmak ve gelişmek için samimi annenin rehberi (İngiltere 2. Baskı)

Amazon’da veya Audible’da mevcut

Çalışan Anne: İş yerinde ve evde hayatta kalma ve gelişme rehberiniz (ABD/Kanada Sürümü)

8 Eylül 2020. Şimdi Amazon’dan Satın Alın

Okuduklarınız gibi mi? O zaman neden Vicki’yi Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve Instagram’da takip etmiyorsunuz?

Asla bir gönderiyi kaçırmayın!

Yeni blog yayınlarım, blog ipuçları, etkinlik davetiyeleri, yarışmalar ve yeni kitabım hakkındaki haberleri paylaştığım haftalık e -posta bültenim için DonvestMum’a abone olun. Kişisel verilerinizi asla üçüncü taraflarla paylaşmam.

FacebooktwitterpinteresTemailtumblrshare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *