ne yaptığıma bak! Sadece insanları yapmakla kalmadım, aynı zamanda Yahudi insanları, sadece otuz büyük yıl önce Yahudi olarak doğarak yaptım. Kendimden ve Yahudi insan yapma yeteneklerimden çok memnunum. Ve kocam, yardım etti. Onları da yaptı. Ve onları sadece Yahudi olarak yarım Yahudi yaptı. İyi iş, biz! Mazel Tov!

Şimdi iki çocuğumuz var, bir beyzbol takımının büyükanne ve büyükbabası (bazı mutlu yeniden evlendirmeler sayesinde) ve Aralık ayı tatilleri üzerimize var. Çoğunlukla, bu eğlenceli iki kat. Ancak tatillerin en beklenen yönünü inkar etmeyelim: hediyeler. Şey. Sarılmış paketler. yeni oyuncaklar. Bebek boşluğu hediye makbuzları.

Yeri biliyorsun, Holidayinsanityville,
Nüfus: Tanıdığınız herkes.

Hediyelerin akışını kontrol etmek bile mümkün mü, böylece diğer iyi niyetli hediye vericilerinden nezaketle alırken ve aşağıdakilerden birinden veya her ikisinden de kaçınırken çocuklarıma ihtiyacımız olan ve ihtiyacımız olan şeyleri almam bile mümkün mü? -Yen yaşlı bir çocuk ve hiç giyebileceğinden çok daha fazla kıyafetli bir bebek kızı (günde üç kostüm değişikliğinin mevcut tükürme-amplifiye hızında bile)?!

Belki kontrol yanlış kelimedir. Çocuklarıma sevdiğim veya sevecekleri şeyleri almayı seviyorum. Onların hediyelerini sarmayı ve çoraplarını doldurmayı seviyorum. Gelecek yıl giyecekleri kıyafetleri seçmeyi seviyorum. Geri çekilmek istemiyorum çünkü diğerleri bunu benim için yapmak istiyor.

Büyükanne ve büyükbabalara girin. Bazıları sadece Hannukah yapıyor. Bize çocuk başına 8 hediye göndereceklerini biliyorum.

Ve diğer büyükanne ve büyükbabalar. Noel yapıyorlar. Kendilerini kontrol edemezler. Her toruna bir veya iki hediye vermezler. Tahminim dört ya da beş gibi çok daha fazla olurdu. artı biz. Çocuklarımıza Noel için hediyeler vermeyi seviyoruz. ve neden olmasın? Bu çocuk sahibi olmanın en iyi kısımlarından biri, değil mi?

Ama önümüzdeki hafta da çocuklarıma gece hediyeleri vermek istiyorum. Onlar benim çocuklarım ve Hanuka. Geleneğin “Anne ve Babadan Hediye Yok” olmadığını düşünmüyorum. Julian’ın oluklu, bazı Hannukah çıkartmaları ve bazı yeni çoraplar alıyor. Zaten Scarlett iki emzik, bir araya gelme oyuncaklarını bağlamak için bazı bağlantılar ve ilk yemeğini tatmak için bazı kaşıklar aldım. Bunlar abartılı, çılgın hediyeler değil. Sadece çok fazla.

Yani Hannukah’ın gecelik iki küçük (umuyoruz!) Hediyesi ile önümüzdeki haftası var ve sonra üç hafta sonra Noel, Tanrı ile birlikte çok fazla hediye biliyor. Herhangi bir bireyin bu durumu kontrol etmek için bir planı var mı?

Her bir hediyenin takdir edilmediğinden endişeleniyorum çünkü başka bir şey açmak için satın almaya bir kenara bırakılıyor. Her şey bir atık ve üst düzey bolluk gösterimi haline gelir.

Ben deli miyim? Gülünç derecede nankör gibi geliyor muyum? Kontrol mi? Düşüncelerinizi duymak isterim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *