Diğer yarım, evimizdeki çamaşırların çoğunu yapıyor, çocuklar için kahvaltı ve öğle yemeği yapıyor ve çok yönlü bir program olmadan tam zamanlı bir görevde çalışıyor. Öğle yemeği paketleme, malzemeleri ve bulaşık makinesindeki kahvaltı yemeklerini temizler.

Bu yüzden son zamanlarda korkutucu anne gibi bir yazıyı kontrol ettiğimde kesinlikle flummoxed, sadece Mommy’nin yapabileceği 15 şey başlıklı, bu da boş yiyecek ambalajlarını atmanın ve bulaşık makinesine yemeklerin özel olması gerektiği sonucuna varıyor. Anne becerileri, babalar sadece pis saçmalıkları ve tezgahta çöpleri bırakıyorlar.

Bu benim deneyimim değil.

Bir evin yanı sıra yıllar boyunca beş baba ile ev görevlerini paylaştım: kendi babam, iki üvey babam (tam olarak aynı zamanda değil), kayınpederim ve kocam. Tüm bu adam temiz bir mutfak alanı gibi ve nasıl bu şekilde anlıyor. Hiçbiri sihirli bir peri onlardan sonra temizleyeceğini varsaymaz.

Kimse mükemmel değil, hepimizin hataları yaptığımız, tezgahın üstüne bıraktığı ya da dibinde kalan yedi ezilmiş Cheerios’a sahip bir tahıl kutusu koyduğumuz gibi, ancak büyük çoğunluğunun büyük çoğunluğuna inanmakta zorlanıyorum. Bu günlerde babalar, böyle makalelerde olduğu için inşa edildikleri kadar yararsız.

Kendi ev üyelerimin ötesinde, kocamın babası iyi arkadaşlarının birçoğu da aynı şekilde düzgün bir ucube. Evleri temiz ve kısmi krediler. Birkaçımız, kendim düzgün bir genim olmadığı için, ev görevleriyle mücadele etmemiz, ancak bunu sevgiden çıkarmayı keşfettiğim için bizi belirtiyorum.

Bazı kadınlar ve erkekler doğal olarak temizleyicilerdir, aynı zamanda birkaçımız kendimize, havlumuzu asamazsak, daha sonra asmamız gerektiğimizi hatırlatmak zorundayız. Ya da eşimizin bizimle rahatsız olması gerekmediğinden emin olmak için asıyoruz, bu da herhangi bir neden kadar büyük bir neden.

Demek istediğim, bu aşk, değil mi?

Meagan Francis, House of the House Hour podcast, kısa bir süre önce benimle yankılanan şovunda bir konuşma yaptı. Yemeklerin yanı sıra çamaşırların yanı sıra diğer ev işleri birbirimiz için yaptığımız şeylerdir, çünkü birbirimizle ilgileniyoruz. Durgunluk olarak yemekler hakkındaki zihniyetimi çeviren Meagan, işlerin tam olarak nasıl aşk eylemleri olduğunu anlatıyor. Dinlemeye değer>

Benim deneyimim, babaların, evlerine bakarak hane halklarına bağlılık gösteren sevecen, seven insanları. Bununla birlikte, komik bir blog yayınlayabileceğimden emin değilim, bu yüzden, sanırım, çok sayıda yazar, bulaşık yıkama deterjanı arasındaki farkı anlamayan beceriksiz babanın klişesini kullanıyor “Annelerin hepsini nasıl yapıyor” ile ilgili şakaların poposu olarak çamaşır deterjanı olarak.

Babalara yönelik parmakları gördüğümde, onları clueless ya da tembel olmakla suçladığımda tedirgin hissediyorum. Duygularını güvence altına almak için bu viral eşyaları kocamdan gizlemek istiyorum. Dahası, hepimiz bu dinamiğe yapıştığımızda – annem de nankör görevlerin ustası olduğunda, baba çabalarından mutlulukla bilgisizdir – kimse büyümeye, güçlü ve zayıf yönlere sahip olmaya izin vermez. Artı, eğer bu modele göre, bu en iyi ev işçiliği ustası olmak istiyorsam, pis kıyafetlerimi duş odası zeminde bıraktığımda (rutin olarak yaptığım), anne şeyi doğru yapmıyorum .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *