ile evden ayrılma endişesi, yani İkiz Koç olan Gina Osher, yeni anneler için bu dersi paylaşıyor.

Birçok kadın ebeveynlik tarafından bunalmıştır; Çiftlerin anneleri genellikle çok daha fazladır. İkizlerimiz doğduktan sonra, anneliğin herhangi bir yönünde başarısız olmaktan çok korktum, sadece ondan kaçmayı seçtim. Bir çift doulas kiralayarak iki bebeğimizle ne yaptığımı bilmeme endişesinden kaçındım. Yaklaşık 4 hafta boyunca bu iki kadından sürekli arkadaşlık ve yardım aldım. Yüzeyde birçok alanda güvenli ve kendime güveniyordum, ancak çocuklarımızla yalnız kalmaktan çok korktum. Benim hayatım için, yardım almadan tandem emzirme kadar karmaşık bir şey yapacağımı ya da Tanrı’nın yasakladığını, evi her iki çocukla birlikte kendi başıma nasıl bırakacağımı anlayamadım!

Bir kez daha, Doulas’ın son iş gününden önce bir dadı kiralayarak mermiyi atlattım. Bir anne olarak kendi becerilerimden hala emin değilim, bundan faydalanan birini işe aldım. Çok kısa bir süre içinde, bebekleri uzun süre bensiz dışarı çıkarıyordu, dinlendiğimi söyleyerek, bu da yaptığımı, ama bu da beni kendi bebeklerime anne olmaktan kesinlikle kopuk hissettirdi. Yeterince iyi bir anne olmama endişem beni felç etti. Bundan birkaç ay sonra, dadımızın bize birçok şey hakkında yalan söylediğini öğrendik ve onu aniden ateşledik. Sadece onun yerini alacak bir dadı yoktu, aynı zamanda ihanetten sonra o kadar silahlıtık ki, kendimi çocuklarımızla başka bir yabancıya güvenebildiğimi göremedim.

Şimdi, burada, 7 aylık iki bebekle yalnızdım, onlarla yalnız olmak ve batmak veya yüzmekten başka bir seçenek yoktu. İkisi kendi başıma hiç evden çıkmamıştım ve bunu nasıl yapacağımı ve hızlı yapacağımı anlamam gerektiğini biliyordum. Çoğu zaman, korktuğunuz şeyleri yapmak için kendinizi zorlamak için duvara geri dönmesini gerektirir.

En büyük meydan okumamla mücadele ettim ”“ her iki bebeği dışarıda, yardımsız ”” ve küçük başladı. Her küçük başarı kutlama anı gibi geldi: “Her iki çocuğu da tüm ekipmanlarıyla ikinci katlı dubleksimizden çıkardım ve arabaya bağlandım”! “Bu Adım 2 itme Buggies’ten ikisini gerçekten yan yana zorlayabileceğinizi anladım”! “Çocukları kendi başıma alışverişe götürdüm”! Çok daha fazla yaptım, çok daha eminim. Bundan daha da iyisi, hem çocuklarıma hem de anne olarak doğal içgüdülerime çok daha bağlı olduğum çok daha emin olduğumdan çok daha eminim. Çocuklarımın ruh hallerini ve jestlerini anlamaya başladım; Cevap verebildim ve onlara ihtiyaç duydukları şeyi verebildim. Şaşkınlığım için, çocuklarımızın benimle yalnız kaldıktan sonraki günler içinde zenginleşip değişimden keyif aldım. Tüm korkularım aslında birine kaynamıştı: bu işte ikizlerin annesi olarak olmadığım düşüncesi. Ama bir kez bu korkuyla yüzleşmek zorunda kaldığımda, sadece harika bir anne olduğumu değil, aynı zamanda tam olarak çocuğumuzun ve kızımızın ihtiyaç duyduğu anneydim.

Gina ve ailesi

Www.thetwincoach.blogspot.com adresinden çok daha fazla Gina Osher alın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *