Tüm deneyimli annelerin çaylakların yeni rollerine ve sorumluluklarına uyum sağlamasına gerçekten yardımcı olmak istediğine inandığım kadar, sinsi olmak, yeni bir annenin ne kadar savunmasız olduğunu unutmak kolaydır ve Bir zamanlar ne kadar bunalmış olduğumuzu, ebeveynliğe tüm geçişi basit bir şeye en aza indirdiğimizi, “Asla duş alamam!” Yeni bir anneyi utanç duymadan veya “yanlış yapıyor” gibi desteklemeye yardımcı olmak için neyin hafif bir dokunuşunun gerekli olduğunu unutmak istemiyoruz.

Ve hiç kimse bunu doğru yapıp yapmadığını bilmiyor. (7 yaşındaki çocuğum hala küçük bir çocuk yatağında uyuyor. İyi mi kötü mü?)

İnceleme için gönderildiğim bir kitap, düşünceli ebeveynlik için yiyecek, tavsiye vermek için ideal tonu vuruyor. Yazarlar, Tara ve Nina, her üç anne, gerçekten arkadaşlarım gibi geliyorlar. Onların benim halkım olduklarını söyleyebilirim. Kitabın biçimi bir dizi listedir, ancak liste öğeleri temel mermi noktaları değildir, aile hayatının tadını çıkarmak için somut fikirler ve motivasyonlardır.

İşte listeden aşağıdaki beş külçeye sahip “Yeni Gelirler İçin Düşünceler” adlı bir alıntı:
1. İnsanlarınızı Bulun
2. Bırakın
3. Kendi yolunuzu bulun
4. Yeni bir ritmi kucaklayın
5. Geri Dönüş

Yazarların “çamaşırların bekleyebileceğini; Git bir kestirme ”herkesin tarzı değil. Bazı yeni ebeveynler (örneğin kocam) şekerlemeden çok temiz bir alanla çok daha enerjik hissedecekler. Ya da ters çevirmek için, çamaşır yığını tarafından uyku eksikliğinden çok daha sıkıntılı hissedilebilir. Hepimiz farklı çalışıyoruz, bu nedenle bu “Let Go” a:

Yardımı kabul etmenize izin verin ””, göründüğünden daha zor olabilir. Bizim için “bırakılması” için en zor şeylerden biri bağımsızlık ve yetkinlik duygumuzdur. Sürücü koltuğunda çok uzun yıllardır kontrolde, hizmet bakımının gayet iyi, teşekkür ederim, teşekkür ederim. Şaşırtıcı bir şekilde, düşünceli bir yardım teklifi bir şekilde kendinden şüphe uyandırdı ve “Yardıma ihtiyacı olan biri miyim?!” Diye düşündük. Duraklat. Yeniden çerçeveleyin. Bunun yerine kendinize sorun, “Bebeğimle bağ kurmak, ailemle geçirmek, rahatlamak, uyumak, çalışmak, telefona girmek için neden daha fazla zamana sahip olmak için satın almak için bu tür bir jestayı neden kabul etmeyeyim (şeyleri doldurun Bu size burada barış ve zevk getiriyor!) ”¦?” Yani bizim tavsiyemiz? Evet deyin, teşekkür ederim ve yardım al! Yemeğin tadını çıkarın, temiz küvete batırın, onesies’in temiz olduğu için minnettar olun ”” diye komik bir şekilde katlanmış olsalar bile.

Bebek günlerinin ötesine geçin ve Nina ve Tara, “Aileyi Besleme” listesinde eğlenceli aile gelenekleri oluşturmak için yöntemleri paylaşıyor.

Birçok aile, kutladıkları çeşitli kutular etrafında gelenekler inşa eder. Ancak, ailenize özel, gerçekten bir yakınlık duygusu ekleyebilecek ek ritüeller oluşturmanızı ve resmileştirmenizi öneririz ”” diyor hayali çocukluk kulüplerimizden iyi eski gizli el sıkışma gibi. Bu uygulamalar küçük, günlük şeyleri kutlamamızı sağlıyor. Evimizde, birisi hasta olduğunda ve okuldan veya işten evde kaldığında, özel hasta tepsisini çıkarırız. Yemekler ve atıştırmalıklar, yataktaki özel tepsiye bireye getirilir ”” ”Okulu kaçırmak ve düşük kalmak için bir fayda. Başarıları kutlamak için, özel gözlükleri (küçük liman gözlükleri iyi çalışır) çıkarırız ve çocuklara mocktails veya “çocuk şarabı” (yani üzüm suyu) veririz.
Çocuklarınızdan birbirlerini kutlamak için etkinlikler önermelerini isteyebilirsiniz. Birisi çocuk bezinden veya emzikten vazgeçti ”” ”kutlama için büyük bir neden!

Düşünceli Ebeveynlik için Gıda hakkında çok daha fazla bilgi edinin: Amazon’daki yeni ebeveynler ve genç aileler için 12 olmazsa olmaz listeler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *