ne belirtilir, sözcüklüğümün bir kısmını yaptığını düşündüğüm bir kelime verdi:

Dreader.

Dreader, geleceğe isteksizce bakan biridir. Bu, Pazartesi sabahı asla gelmeyecek ya da-gerçek bir fiziksel ağırlık gibi yapılacaklar listesinin ağırlığını hissetmeyecek. Bu, arkadaşlarınızı sevmenize rağmen, bir parti için giyinmek istememekle ilgilidir. Seks sevmenize rağmen, eşinizle yatağa binmenin yanı sıra “Sadece uyumak istiyorum” diye düşünür. Bu yetişkin versiyonu.

Çocuklarımdan biri de korkutucu. (“Onlar” zamirini kullanacağım, çünkü “arkadaşlarının” ebeveynleri bunu kontrol ettiler.)

Bu çocuğa bir oyun görmek isteyip istemediklerini sorduğumuzda, bisikletlerini gezin, akşam yemeğine çıkın, Disneyland’a git, yanıt normalde “Hayır”.

Disneyland hakkında şiddetliyim ve bu çocuk olmadan birkaç kez gittik, çünkü diğer çocuğumuzun yaptığı gibi gitmek istemiyorlardı.

Şimdi, bir aile olarak yaptığımız her deneyimde eğlenen, aynı zamanda kanyonerlik, ziplining, uzun bisiklet gezileri ve hatta onları şok olan restoranları da içeren mutlu bir çocuk.

Deneyimi hayal etmenin nedeninin bilinmeyen olduğu daha net ve daha net hale geldi.

Bazen bir olaydan dönüyoruz ve bunun gibi olacağına inandıkları şeyleri paylaşıyorlar ve sadece bir avuç yıldır dünyada olmasına dayanarak temel bir yanlış anlama.

Bir oditoryumda bir konser için oturduktan sonra, “Dışarıda yerde oturacağımıza inanıyordum” dediler.

İşte korkutucu olan gençlere bakmak için birkaç yöntem:

Youtube. Gençlerimi doğum günü kutlamalarının gökkuşağı renkli bir şeker kavanozu büfesi içereceğine inanan Pinterest’in aksine, YouTube bir şeyin gerçekten nasıl olacağına bakmak için oldukça harika bir yöntem. Stil parkları, çevrimiçi performanslar ve oteller gibi ana cazibe merkezlerinin normalde YouTube’da gezileri vardır. Düğünler, hastanede büyükanne kontrol etmek ve bir tatil ağacı aydınlatması gibi genel deneyimler bile keşfedilebilir.

YouTube’da bir “Sıçrama Pedi” ni kontrol etmek

Kuru bir koşuya çıkın. Göstermeden önce deneyimi prova etmek kaygıyı azaltabilir. Yeni Gündüz Bakım Konumuna git ve içeri girmeden orada dalga. Tüm üniforma/jimnastik kıyafeti/halka taşıyıcı uyumu “sadece uyup uymadığını görmek için”, özellikle de zaman kısıtlamaları olmadığında. Kitabında, bana ne diyeceğimi söyle: pratik fikirlerin yanı sıra şaşkın ebeveynler için senaryolar, ebeveynlik profesyonelleri Betsy Braun Brown, “Daha az belirsizlik, o kadar iyi” diyor. “Ne olursa olsun, adım adım açıklayın” diye yazıyor.

Havlunuzun yanı sıra banyoda bir çanta paketleyeceğiz ve büyük bir bina olan fitness merkezine süreceğiz. Havuz binanın içinde olacak. Oraya vardığımızda, değişen bir oda adı verilen büyük bir banyo keşfedeceğiz ve banyounuzu takacağız. Size modifikasyona yardımcı olacağım ve diğer çocuklar ebeveynleriyle değiştirilecek. O zaman öğretmeninizi tatmin edeceğiz. Adı Josie. Seninle suda oyun oynayacak. Eğlenmenizin tadını çıkararak havuzun yanında oturacağım. Havuzda gerçekleştirildiğinde sizi ısındığım kadar sarabildiğimden emin olmak için havlunuzu tutacağım.

Kuru Çalışma: sırt çantasına koyun ve oyun alanının önünden geçin

Rüşvet. Onları arayın, ödülleri arayın, rüşvet arayın, umrumda değil, lütfen her zaman unuttuğum için bu motivasyon sistemini kullanmamı hatırlatın! Futbolu seven çocuğum, yöntemlere gitmeyeceklerini söylediğinden (zaten ödediğim bir sezon için) önemli stres ve kaygı yaşıyordum. Eğer bu genci sahaya götürebilirsem, iyi arkadaşlar göreceklerini ve iyi oynayacaklarını anladım. Futbol sezonunun başlangıcından korkuyorlardı, aynı zamanda endişemi artıran bu konuda çok fazla sızlanma yapıyorlardı ve bu yüzden bir rüşvet verdim. Bu ödül 8 yaşındaydı, bu yüzden uzun ömürlü bir sistemdi: Beş hafta boyunca şikayet etmeden yönteme gidin ve X. daha küçük bir çocuk için daha hızlı bir geri dönüş tercih ediyorum.

Hayır, bunların hepsi rüşvet sonuçları değil. Sana söyledim, rüşvet vermeyi asla aklımda tutmam! Ancak yaptığımda, çocuğumu neyin motive ettiğini kesinlikle anlıyorum.

Bazı gençler saç kesimi almak için bir lolipop ile harikadır. Çocuğum beş yaşındayken, Target’taki doldurulmuş bir hayvana 10 dolara mal olmak zorunda kaldım.

Zamanlamanızı seçin. Diğer yarımın ve son derece tutarlı olduğum bir şey varsa, kısıtlı bilgileri çocuklarımızla paylaşıyor. Normalde iletişim yanlısı olduğum için bu bizim tarzımız olduğu beni şok etti. Ancak streslerini uzatmak için hiçbir neden göremiyoruz veOlması gerekenden daha uzun süre, bu yüzden normalde, “Bu sabah okula gitmeden önce doktor ofisinde durmak zorundayız” diyebilirim, ziyarete kadar yol açan her anın korkumum için kötüye kullanım olduğunu anlıyor. Onlara bir gün önce herkesin gecesini şımartacağını söylemek.

Onlara tam olarak ne bekleyeceklerini ve vurgulamamanın daha fazla endişe etmesini söylemek arasında ince bir çizgi vardır. Büyük olasılıkla fark ettiğimden çok daha fazla berbat ettiğim bir çizgi.

Her “hayır” aldığımda hala merak ediyorum, bunu yanlış mı atıyorum? Çocuklarımın erişmek için yeterince ayrıcalıklı olduğu bu son derece eğlenceli aktivite hakkında korkunç görünüyor? Bazı temel detayları kapsamak için akılda tutmak için zor çalışıyorum, ya da dışarıda yerde oturmayı içermiyor mu?

Disneyland’dan diş hekimine kadar her şeyi korkutan bir çocuğunuz var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *