Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

04/feature/stres_relief_methods/index.html

Tamamen Siz: Sağlık

Her durum için stresten kaçınma yöntemleri [Video dahil]

Derek Beres tarafından tamamen sen

Stres vücudunuzun dengesini bozar ve sinir sisteminizi vurur. Bu nedenle, stresli bir durumdayken odaklanmak zor olabilir – ister kamuoyunda konuşmanız veya bir son teslim tarihini karşılamak için saatle savaşmanız gerekir. Ancak kaygıyı nasıl hafifleteceğinizi öğrenmek çok önemlidir – sadece kişisel başarınız için değil, aynı zamanda sağlığınız için. Yeni bir Yale Üniversitesi çalışması, kronik kaygının beyninizin boyutunu azalttığını ve sizi çeşitli bilişsel bozukluklara eğilimli bıraktığını buldu.

Her durumda kaygıyı yenmenize yardımcı olmak için, en sevdiğim beş stres güvenliği yöntemimi tamamladım. Onları deneyin ve bir dahaki sefere kendinizi hızlı bir şekilde sakinleştirmeniz gerektiğinde kullanın.

1. Büyük bir toplantıdan beş dakika önce, gergin ve nefes darlığı hissediyorsunuz.
Stres Kaçınma Yöntemi: Derin ekshales Stresli olduğumuzda, akciğerlerimize yeterince hava alamadığımızı hissediyoruz. Böylece hızlı inhales alıyoruz, nefes vermeyi unutuyoruz. Ancak bu teknik geri teper; Aslında sinir sisteminizi sakinleştiren ve geri dönen bir duruma geri getiren uzun, kontrollü ekshales.

1. Dört sayım için nefes alın.

2. Sekiz sayı için nefes verin.

3. İki ila üç dakika veya sakin hissedene kadar devam edin.

2. Bir sunum yapmak üzeresiniz ve yanlış gidebilecek her şeyi hayal etmeyi bırakamazsınız.
Stres Kaçınma yöntemi: Alternatif burun deliği solunumu, ne olursa olsun, zihninizin kontrolünü ele geçirmesini durdurmanız gerektiğinde, bu stres güvenliği tekniğini deneyin. Vücudunuzun ideal ve sol hemisferlerini dengeler.

İlgili Selüloz nedir?

1. Kolay oturun ve ideal endeksinizi ve orta parmaklarınızı ideal burun deliğinizin üzerine yerleştirin.

2. Sol burun deliğinden dördü için nefes alın.

3. Sol burun deliğinizi kapatın ve aynı sayı için idealinizden nefes verin.

4. İdeal burun deliğinizden bir sonraki solunumunuzu alın, ideali kapatın ve soldan nefes verin.

5. Soldan solunarak tekrarlayın.

3. Son tarihten on dört dakika önce bilgisayarınız çöküyor.
Stres Koşu Yöntemi: Circle Nefes tekniği, dikkatinizi nefesinizin ritmine odaklamanıza yardımcı olur. Tüm düşüncelerinizi rahatlatmaya doğru çevirerek, kaygınız hızla dağılır ve sakinliğinizi geri kazanırsınız.

1. Kolay oturun ve ideal elinizi karnınıza yerleştirin.

2. Yedi kez nefes alın.

3. Yedi sayım için nefes verin.

4. En az iki dakika boyunca düzgün ve kontrol ile nefes alın.

4. Diyet yapıyorsunuz ve kendinizi yiyeceklerle dolu bir partide buluyorsunuz.
Stres Kaçak Yöntemi: Soğutma Nefes tekniği, yaşadığınız iç yangınları ortaya çıkarmak için ideal olur. Dilin bir bükülmesini gerektirir, bu yüzden yapmadan önce birkaç dakika boyunca özel bir noktaya (örneğin bir banyo) gizlice girer. Bunu birkaç kez uyguladım ve sorununa değer olduğunu garanti ediyorum.

1. Dudaklarınızı hafifçe ayırın ve dilinizin her iki tarafını ağzınızın çatısına doğru çevirin, böylece bir taco şeklinde yuvarlanır. (Herkes anatomik olarak bunu yapamaz. Eğer sizin için durum buysa, fikir çatıda duracak şekilde dilinizin kenarlarını yukarı açmak için elinizden geleni yapın.)

İlgili 10 Sağlıklı Anneler İçin Son Dakika Hediyesi

2. Ağzınızdan uzun bir nefes alın.

3. Bir an tutun ve sonra burnunuzdan nefes verin.

4. Bu şekilde sekiz ila 10 nefes için devam edin.

5. Sonunda uzun bir günden sonra eve geldiniz, ancak gerginliği serbest bırakamazsınız.
Stres-Kaçınma Yöntemi: Mide solunumu bu iyi, çok yönlü bir kaygı giderme yöntemidir. Bu teknik için uzanmanız gerekir. Bu tek başına sizi stres atmada yardımcı olmalı.

1. İdeal elinizi göğsünüze ve sol elinizi karnınıza yerleştirin.

2. Solurken, göğsünüzünkarnından daha yüksek yükseliyor. Eğer öyleyse, tersi gerçekleşecek şekilde daha derin nefes alın.

3. Mideniz yükseldiğinde, nefes, sinir sisteminizi sakinleştiren ciğerlerinizin alt alanına ulaşır. Gözlerini kapat ve o an zevk alın. Bir dakika içinde tekrar senin gibi hissediyor olmalısın.

Bu makale gibi mi? Çok daha fazla refah fikirleri ve stratejileri için Beres’in Upuck Blogunu ziyaret edin ve onunla bağlantı kurun @Completely_You

Tamamen Blogger alıyor. Bir gazeteci, yoga eğitmeni ve DJ/müzik yapımcısı, Kalkış ve Huffington Post gibi yayınlar için yazdı. Equinox fitness ve Yogiler Anonymous’ta yoga öğretiyor ve müzik prodüksiyon ekibi Earthrise Soundsystem’in yarısı. Çok daha fazla bilgi için Derekberes.com adresini ziyaret edin.

Bu bilgileri yardımcı buldunuz mu? Sağlıklı Mommies dergisine desteğinizi göstermek için buraya tıklayın.

Bu yazıya bağlantı: her durum için stres-kayınma yöntemleri

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *