Aman Tanrım, yaptığıma inanamıyorum. Dört hafta boyunca yapıştım ve harikaydı. Akşam yemeği geçtiğimiz ay hiçbir gece travmatik değildi. Çok az yaygara ile tamamen sağlıklı, yeni yemekler yedik. Hala şoktum.

Holden doğmadan önce, bir çocukla evde kalmanın evi çok temiz tutmayı ve her gece akşam yemeğinde taze bir sıcak yemek hazırlamayı içereceğini düşündüm. Kocamın beni gözyaşları içinde bulmak için eve geldikten birkaç hafta sonra, bu standardı biraz rahatlattım (ama her zaman hala nihai-cleaver-fantasy streç hedefim). Yavaş yavaş akşam yemeğine karar vereceğim bir desene dönüştük ve yatmadan önce bebeği emzirirken hazırlayacağını. Her neyse, geldiğimi hissediyorum! Tamam, bu iyi bir kısım.

Tüm yiyeceklerimizi tek bir büyük patlama (yararlı baba ile tamamlanmış bir aile olarak) almak tatlıdır. Ve çıktı bakkal listelerini kullanarak çok az düşünce mümkündür. Kötü kısım, fesleğenimizin her hafta sonuna kadar oldukça wlice var.

Başarınız da evinizdeki seçici yiyenlerin sayısına (ve çeşitliliğine) bağlı olacaktır. En seçkin olduğum için, En Git – BTW’den tüm kişniş, şeftali ve domuz tariflerini geçebilirim – BTW, bunu numaralandırarak ve referansları tarif isimlerine geçerek yapmayı çok kolaylaştırıyor.

Başka bir küçük şikayet, yan yemeklerin ana tarif sayfasından çok iyi vurgulanmamasıdır, bu nedenle dikkatli değilseniz, akşam yemeğini sobaya biraz pirinç koymanız gerektiğini fark etmeden bütünüyle hazırlayabilirsiniz.

Tüm söylenenler, onu sevdik ve eski favorilerimizden bazılarında geri döndüğümüz modifiye beşinci ve altıncı haftayı deniyoruz (tavuk parm, bütün ay neredeydin? Ve biftek, neden beni terk ettin?)

Keşfettiğimiz bazı favoriler:

Morningstar sebze köfte ile sıcak köfte alt sandviç

Turuncu biberiye soslu cevizli alabalık

California Taco Salatası

Taze domates soslu Fusilli (ve fesleğen, yaz aylarında fesleğen seviyor!)

Yunan salatası ile doldurulmuş pide

Yaz Sebzeleri ile Izgara Tavuk Sosis Kabobs

Onsuz yaşayabileceğimiz olanlar:

Turuncu Somon (Çok Turuncu-Y)

Japon patlıcan ve yeşil fasulye sarımsak sosu (bu patlıcanda çok fazla gün beklemiş olabiliriz)

Tüm bunlar söyleniyor, birisinin yıl boyunca taze, mevsimlik yemekler kullanarak haftada beş öğün planlaması oldukça harika!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *