Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Hangi bölgede veya eyalette yaşadığınıza bağlı olarak, okul ya bitti ya da neredeyse bitti. Şimdi yaz geliyor, çocuklarınızı doldurmak için sonsuz saatlerle. Bir öğretmen olarak, çok sayıda yaz slaytının gerçekleştiğini gördüm, bu yüzden yazınızın sorunsuz bir şekilde devam etmesine yardımcı olacak birkaç hatırlatıcı var – ve ayrıca sonbaharda okula daha kolay bir geçiş için önceden planlamayı planlıyor.

Okul burada yaz slaytını önlemek için bazı ipuçları

Yatmadan makul tutun. Çocuklarınızın gerçekten geç kalmasına izin vermeniz cazip gelebilir, ancak bu onları sonbaharda okul programlarına geri döndürmeyi zorlaştırır. Biraz esneklik iyidir, ancak düzenli bir uyku/uyandırma rutini tutmaya çalışın.

Bilgiyi tutun ve gözden geçirin. İşleri hafif ve ilginç tutmak istiyorsunuz, ancak özellikle matematik ve okumanın temellerinde biraz inceleme, öğrendiklerini kaybetmelerini önlemek için uzun bir yol kat edecek. Çocuklarınız için birkaç çalışma kitabı almak ve günde 10-15 dakika çalışmaları malzemeyi korumak için yeterlidir, ancak o kadar uzun değil, bir dava haline gelir.

Eğitim deneyimlerine katılın. Yaz, çocuklarınızı belirli bir konuya daha derin dalmaya teşvik etmek için müthiş bir zamandır. Zamanınız ve bütçeniz izin veriyorsa, bir yaz kampı arayın. Aksi takdirde, internet ve yerel kütüphanenizden gelen fikirlerle yaz boyunca kendi başlarına hangi projeleri yapabileceklerini görmeye teşvik edin. Kızlarım yazları bilim deneyleri yaparak geçirmek istiyor, bu yüzden evin etrafındaki temel malzemelerle yapabileceğimiz şeylerin listeleriyle kütüphaneden kitapları kontrol ediyoruz ve üzerinde çalışmaları için birkaç bilim kiti satın alıyoruz.

Yalancı nasıl yetiştirdiğimiz ve bu konuda ne yapacağımızla ilgili

Sıkılmalarına izin verin. Her şeyi planlamaktan sorumlu hissetmeyin. Öğretim yılı boyunca, ücretsiz oyun ve yaratıcı satış noktaları için sınırlı zaman vardır. Onları beladan uzak tutun, ancak oyun için kendi fikirlerini icat edecek kadar sıkılmalarına izin verin. İster oyunda ister sanatta yaratıcılığa izin vermek ve teşvik etmek, mutlaka öğretilemeyen, ancak gelecekte onlara yardımcı olacak birçok akademik olmayan beceriye yardımcı olur.

Geçen yıl kızlarımızın yaz projelerinden biri: Milli Park Jr Ranger Rozeti kazanmak – Eğlence ve Eğitim.

Bu yazıya bağlantı: okul çıkış-şimdi ne?

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *