Doğal olarak Zen anne ya da şüpheci olun, birkaç bebek masaj tekniği öğrenmenizi şiddetle tavsiye ederim (ayrıca, kimsenin bunu yaptığını görmek zorunda değil, konuşmayan küçük bir kişi) . Biraz sessiz bir zamanda zevk alabilir ve bebeğinizin küçük gelişmekte olan bedenini tanıyabilir ve genellikle çocuğu soğumaya ve uyumaya bırakabilirsiniz. Kazan.

Berkeley’de yaşadığım için şanslıydım ve bebek masajında ​​kısa bir atölye kullanan bir anne grubuna ve bir tekme anne yoga sınıfında birkaç hamle alma fırsatı kullanıyor. Küçük masaj eğitimime eklemek için, Bebek Whisperer kitabının büyük bebek masajı için on adımlı bir planı var.

Masaj, ikiniz de çok terlemeye ve ağlamaya başladığı sürece gittiğiniz için bunu uydursanız bile, ikiniz için eğlenceli olabilir. İkiniz de devam etmek için çok uğraşırsanız, rahatlayın ve durun. İkiniz de hazır olduğunuzda daha uzun bir masaj oluşturun.

Bazı hızlı fikirler ve fikirler:

Odayı sıcak ve rahat tutun. Önceden kurutucuya el havlu atmayı seviyorum; Masaj yapmadığım bitleri kapsamak için bir tanesini altına kullanıyorum. Üst havlu da beklenmedik işemek durumunda iki katına çıkar.

Ne yaptığınızı konuşun; “Başparmaklarımla ufacık minik ayağınızda swirly hareketleri yapıyorum” gibi şeyler diyorum.

Ellerinizde biraz zeytinyağı kullanın. İnanılmaz derecede küçük bir kaseyi zeytinyağı ile dolduruyorum ve çalışma alanımın/değiştirme masamın yanında tutuyorum.

Bebeğinizin gevşemesine ve tanıdık olmayan bir yerde “evde” hissetmesine yardımcı olmak için seyahat ederken bebek masajını deneyin.

Bebek rahatsız görünüyorsa devam edin. Başka bir vücut kısmını deneyin ya da tamamen vazgeçin …

Masajın harika bir yatak öncesi ritüel olduğuna ikna oldum çünkü kısa bir masaj bile bebekleri aç, yıpranmış ve oldukça mutlu ediyor. Bir gecede evden uzaklaştığımızda Holden masajları verirdim. Ne kadar garip olsa da, bunu yaparken hissedebilirsiniz, geri dönmeye ve o anda zevk almaya çalışın.

Tasarımcı özel bebek losyonuna ihtiyacınız olduğunu düşünmesine rağmen adım adım bir teknik gösteren bu videoyu seviyorum ve istemiyorum.

Çok daha fazla referans için, bkz. Bebek masajı (sevgi dolu ebeveynler için bir el kitabı) veya eski beklemem olan bebek fısıltısı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *