Paylaşım umursuyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Küçük veya majör herhangi bir ameliyat, hem duygusal hem de fiziksel olarak travmatik bir deneyim olabilir. Bariatrik cerrahi tedavinin büyük ameliyat olduğu düşünülmektedir. Amerikan Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Tedavisi Derneği’ne (ASMBS) göre, sınıflandırmalara uymaya sonbaharda olan hastalar bariatrik cerrahi adaylarıdır:

Vücut kitle indeksi (BMI) 40’dan daha yüksek veya 40 pound’dan fazla olan kişiler fazla kilolu

BMI 35’e eşit veya eşit olanların yanı sıra aynı şekilde uyku apnesi, tip II diyabet, hipertansiyon, alkolizm, gastrointestinal rahatsızlıklar ve kalp hastalığı nedeniyle karaciğer hastalığı gibi en az bir obezite ile ilişkili hastalığa sahiptir.

Uzun bir süre kilo vermeyi başarısız bir şekilde deneyen insanlar

Büyük cerrahi tedaviden iyileşme son derece tatsız olabilir ve çok zaman alabilir. Bununla birlikte, olumlu sonuçlara bakmanın yanı sıra ne bekleyeceğinizi anlamak sizi iyileşme yolunuza hazırlamaya yardımcı olacaktır.

Kilo kaybı ameliyatı geçirdikten sonra, vücudunuz yiyecekleri ameliyattan önce olduğundan farklı bir şekilde idare edecektir. D vitamini, folat, demir, kalsiyum ve B12 vitamini gibi belirli besinleri almak daha zor olacaktır. Bu nedenle, doktorlar sık ​​sık vitamin takviyeleri reçete edecektir. Bariatrik cerrahi tedavi vitaminleri, bariatrik hastalarda cerrahi sonrası eksiklikleri azalttığı ve ameliyattan sonra olabilecek olumsuz sağlık ve sağlıklı yaşam koşullarını önlemeye yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Herhangi bir yan etki var mı?

WebMD’ye göre, sadece yaklaşık% 5’inin ciddi komplikasyonları olurken, yaklaşık% 10’u ameliyattan sonra küçük komplikasyonlardan yaşayabilir. Olası yan etkiler:

Yara enfeksiyonları

Safra taşı

Kabızlık

Dumping sendromu (zayıflık, kusma ve bulantı çok fazla şeker tükettikten sonra)

İlgili, dengesiz bir bağışıklık sisteminin bu temel işaretlerini izleyerek 2020’de sağlığınız ve zindeliğinizin savunucusu

Ne kadar kilo vereceksin?

Bu endişe büyük olasılıkla çoğu hastanın cevaplanmasını istediği endişedir. Sonuçta, bu prosedürün işlevidir. Ne yazık ki, tüm hastalar için tek bir yanıt yoktur. Tam olarak ne kadar kilolu olduğunuz gibi birçok faktöre bağlıdır ve yanıt kişiden kişiye değişecektir. En iyi eylem programınız, beklentilerinizi gerçekçi tutmak için doktorunuzla özel durumunuz hakkında konuşmak olacaktır.

Acı nasıl?

OP sonrası ilk gününüz büyük olasılıkla son derece tatsız olmayacak, çünkü hala IV ağrı kesici ilaçlar alacaksınız. Herkes farklı tolerans seviyelerine sahip ağrıya farklı bir şekilde tepki verir, bu nedenle doktorunuz veya hemşirenizle etkileşime girdiğinizden ve tam olarak nasıl hissettiğinizi anlamalarına izin verdiğinizden emin olun. IV’ünüz ortadan kaldırıldıktan sonra, hastaneden ev gönderildikten sonra, daha rahat hissetmenize yardımcı olmalarını isterseniz, doktorunuz ağrı kesici ilaçlar reçete edecektir. Ağrınız her geçen gün azalmalı ve cerrahi sonrası yaklaşık üçüncü haftada gitmelidir. Ameliyatınızdan tamamen iyileşmek yaklaşık 6 hafta sürecektir, bu nedenle her türlü komplikasyonu önlemek için doktorunuz tarafından diyet planı ve aktivite konusunda size verilen talimatlara uyduğunuzdan emin olun.

Yaşam tarzı değişikliği

Bariatrik cerrahiden sonra yaşam tarzınızı değiştirmezseniz, yeme alışkanlıkları da, kendinize zarar verecek ve ameliyatın faydalarına karşı çalışacaksınız. Ameliyattan sonra daha sağlıklı bir başlangıç ​​olarak hayatınıza inanın. İştahınız, midenizin boyutu gibi azalacaktır. Yeni küçük karnınız ameliyatınızdan önce olduğu gibi bir seferde çok fazla yiyecek tutamayacağı için daha küçük yemekler yemelisiniz.

İlgili gece bacak krampları – Tetikleyiciler ve tedavi seçenekleri

İnsanlar birçok farklı nedenden dolayı kilo alır, birçoğunun kötü beslenme alışkanlıkları vardır ve doğru yiyecekleri yemezler. Cerrahınız, yaşam tarzınızla çalışan bir diyet planı tasarlamanıza yardımcı olabilecek bir beslenme uzmanı görmeyi önerebilir, sağlıklı yiyecekleri içerir ve ihtiyacınız olan tüm besin maddelerini aldığınızdan emin olur. Genel olarak, daha az şeker ve daha küçük porsiyonlar yemelisiniz.

Ameliyatınızdan önce egzersiz yapmadıysanız, CO’nuz olduğundaMpletely iyileşti, kalori dökmek ve kas kütlesi geliştirmek için rutin bir egzersiz programına başlamalısınız. Önce doktorunuza denetlemeden herhangi bir program türüne başlamamanızdan emin olun. Egzersize başlamadan önce vücudunuzun tamamen iyileştiğinden emin olmak istiyorsunuz.

Bariatrik cerrahi tedaviden sonra hedefiniz, ağırlığı uzak tutmak ve daha sağlıklı olmaktır. Diyet planının yanı sıra egzersizin yanı sıra, hedeflerinizi korumanın yanı sıra gerçekleştirmenize yardımcı olabilecek birkaç yaşam tarzı modifikasyonu vardır. Bir asansör veya yürüyen merdiven yerine merdivenleri ve bu modifikasyonun tam olarak kaç kalori yakmanıza yardımcı olabileceğine inanın. Neden dışarıda yemek yemek yerine evde daha fazla yemek pişirmiyorsunuz? Sadece paradan tasarruf etmekle kalmayacak, daha sağlıklı, düşük kalorili yemekler pişirebilirsiniz. Aynı şekilde yemekler arasında günlük olarak çok fazla su içmek de önemlidir.

Bariatrik cerrahi tedaviye karar vermek büyük bir karardır. Hayatınızı işlenmiş ağırlık ve çok daha iyi sağlık yönünde hareket ettirmek için yaşam tarzınızı ve zihniyetinizi değiştirdiğinizden emin olun.

Bu yazıya bağlantı: Bariatrik cerrahiden sonra ne beklemeli
İlgili anneler selülitten kurtulmak için keto bölgesini kullanabilir mi?

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *